live
Новини » Політика 129

Україно-угорське загострення стосунків не є критичним, – Віктор Балога

Насправді конфлікт між Україною та Угорщиною аж ніяк не зможе завадити нам поглиблювати свою співпрацю із ЄС чи НАТО. Понад те – суперечки не дійшли до тієї критичної межі, про яку нам часто розповідають. Адже угорський уряд фінансує громадян України, які проживають на Закарпатті, і навіть виділив солідну суму на ремонт доріг у цьому регіоні.

Про це в ефірі програми «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» (на телеканалі ZIK) розповів народний депутат Віктор Балога.

Говорячи про конфлікт, який останнім часом триває між Україною та Угорщиною, він підкреслив: нашій стороні «варто знизити градус напруги». Мовляв, угорців навесні чекають вибори, тож політична ситуація у цій державі є достатньо складною.

«Вони хочуть на крайньому правому полі потіснити партію «Йоббік», – зазначив Балога.

Тож, на його думку, МЗС України не слід серйозно ставитись до заяв, які роблять певні угорські урядовці.

«Плани, що стоять перед Україною – поглиблення стосунків із НАТО та ЄС – продовжуватимуться. Так, будуть певні колізії, адже це політика і боротьба. Зокрема, боротьба угорців за те, щоб угорськомовне населення України і далі не знало державної мови. Вони «біле» називають «чорним», адже закон про мову, який спричинив таку кризу, є правильним для нашої держави», – наголосив Балога.

На думку гостя програми, створений документ є дуже якісним, понад те – зараз немає тої проблеми, яку урядовці так активно піднімають «на всіх шаблях різноманітних інститутів Європи».

«Сьогодні один із депутатів БПП є керівником партії «КМКС» Закарпаття. У той же час угорськомовні депутати є членами коаліції із БПП у Закарпатській облраді. Як ви думаєте, якщо б ситуація у відносинах із Україною була б на стільки критичною, вони б не відкликали свого депутата чи б не вийшли з коаліції? Звичайно, щоб відкликали і вийшли б», – підкреслив нардеп.

Тож, на його думку, усі такі заяви – лише гра на виборця. Адже й Україна отримала від Угорщини 50 мільйонів євро на ремонт доріг у Закарпатті. І це при тому, що існують й інші програми міжнародної співпраці.

«Наприклад, вони досить серйозно працюють із малим бізнесом і серозно нарощують фінансування усіх сільських громад, де компактно проживають угорці», – розповів Балога.

Окрім того, за словами гостя програми, Угорщина щороку виділяє українським закарпатцям десятки мільйонів євро.

«Якщо людина, наприклад, займається малим бізнесом, може отримати 5-10 тисяч євро на його розвиток. Це досить суттєві потуги зі сторони угорського уряду, які той здійснює для угорськомовного населення Закарпаття», – зауважив Віктор Балога.

Loading...
Loading...
Loading...