Новини » Політика 11 листопада, 2017, 0:30
Україна не може виплачувати пенсії громадянам, поки ті перебувають в ОРДЛО, – Гримчак

Хоча й українська влада у жодному разі не відмовляється від своїх громадян, які перебувають на окупованих територія, та виплачувати там їм пенсії – неможливо. Це визнали навіть представники Франції та Німеччини, які, у рамках Нормандського формату, намагались вирішити питання пенсійного забезпечення в ОРДЛО.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

«Люди, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є громадянами України, на них розповсюджуються усі закони нашої країни, які повинна виконувати держава», – наголосив Гримчак.

Разом із тим він розповів: у рамках нормандського формату, німецько-французька група уже міркувала над тим, яким чином би вдалось забезпечити виплату пенсій на неконтрольованих територіях. Однак ці перемовини не увінчались успіхом.

«На жаль, вони визнали: у конкретній ситуації, коли люди перебувають на непідконтрольних Києву територіях, Україна там не має змоги виплачувати пенсії. Якщо ж людина виїжджає на контрольовану територію держави, звертається в органи пенсійного фонду, пенсію перерахують, згідно її пенсійної справи», – зазначив Гримчак.

До того ж людині нарахують виплати за весь той час, коли вона не могла їх отримувати.

«Я вам це можу сказати стовідсотково, адже вивозив маму, яка кілька років справді не отримувала пенсії. Їй видали усе до останньої копійки – згідно чинного законодавства», – запевнив заступник сміністра.

Проте, така відповідь дуже здивувала так званого «вільного гостя» програми Макса Бужанського. Мовляв, у магазини на окупованій території, чомусь привозять цукерки від «ROSHEN», виготовлені в Україні, а на українську територію із ОРДЛО «якось» потрапляють крадені там автівки. Однак із пенсіями, чомусь так не вдається.

«Нам навіть кілька років продавали вугілля із окупованої території, видаючи його за ротердамське. А це ж не мішок, а цілі склади. Тож чому ми не можемо доставити нашим ж людям ці пенсії? Чому не можемо запросити білорусів як посередників, відкрити якийсь один на всі ОРДЛО пункт і видавати їм гроші? Вони ж там помруть з голоду!», – дивувався Бужанський.

Та у свою чергу Гримчак зазначив: Україна ніколи не купувала вугілля на окупованих територіях – лише на підприємствах, які мали там виробничі потужності, однак зареєстровані були саме на території України.

«Вони виплачували тут податки і зарплати. У тому числі, ці кошти ще й ішли у пенсійний фонд. Та «веселі люди», які організували блокаду, зупинили там наші шахти, зупинили виплату до військового збору та пенсійного фонду. Усі ці втрати сьогодні компенсуються з інших джерел», – підкреслив Гримчак.

Та й, на його думку, таким порівнянням пан Бужанський протиставив «тепле і кругле».

«Кожна пенсія – це окрема людина, яку потрібно ідентифікувати, розібратись у пенсійній справі, яку суму їй виплачувати. Та й бажано ще знати, чи живий цей громадянин, чи – ні. Я повторюсь: наші колеги з Німеччини та Франції брали на себе зобов’язання організувати виплати, у тому числі і на неконтрольованих територіях. Та в результаті визнали, що це неможливо», – наголосив Юрій Гримчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 04:44 :30