Новини » Політика 11 листопада, 2017, 1:05
Навіть після звільнення Донбасу, ми не побачимо своїх шахт, – Гримчак

Навіть після звільнення ОРДЛО ми можемо більше не побачити тих шахт, які залишились на окупованих територіях. Адже підприємства затоплюються і занепадають. Понад те – це несе загрозу і для діючих копалень, розташованих на мирній частині України.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Колишній мешканець окупованого Донецька Олександр розповів: у нього залишились родичі-пенсіонери на непідконтрольній Києву території.

«У мене є три таких собі пенсійних туристи: дві мої бабці і одна – бабця дружини. Усі вони отримують виплати на підконтрольній Києву території, однак із перепонами. По-перше: їм усім далеко за 70 років, тож будь-які поїздки даються стареньким дуже важко», – розповів Олександр.

До того ж він переконаний: саме українські державні структури усіма силами намагаються зробити все, аби таки не виплатити пенсій.

«Зокрема, одна із моїх бабусь ще й інвалід – у неї цукровий діабет. У неофіційній розмові її заставили підписати документ про відмову від виплат, які отримувала по інвалідності, нібито, для того, щоб залишились пенсійні виплати. Однак, по суті, ж вона не перестала бути інвалідом, але від цих коштів її заставили відмовитись» – повідомив Олександр.

У свою чергу заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак заявив: готовий допомогти старенькій.

«Я готовий звертатись до пенсійного фонду, оскільки розумію, що таке інвалідність. Є пенсія по інвалідності і люди повинні її отримувати», –наголосив він.

Та разом із тим Гримчак зазначив: не слід робити висновки із «одного вихлопу».

«Звичайно, проблеми є, але усі вони вирішуються»,– зауважив Гримчак.

Окрім того, він і розповів: коли на окупованих територіях працювали підприємства, які належали Україні, люди отримували зарплати на картки, готівку із яких можна було зняти у банкоматах на контрольованій Україною частині.

«Та й це не були лише заводи Ахметова – там функціонувала велика кількість державних шахт. Ці люди приїжджали сюди, аби отримати свої зарплати», – наголосив заступник міністра.

Тепер ж ці шахти занепадають – їх затоплює. Однак разом із ними ми можемо втратити і діючі підприємства.

«Усі повинні зрозуміти: навіть, коли ми звільнимо ті території, вже не побачимо шахт, адже вони затопляться і зупиняться. Це буде екологічна катастрофа, яка уже наступає. Адже сьогодні пішов перетоп на шахти, які розміщені на контрольованій частині. Ми вимушені витрачати шалені кошти, щоб піднімати і відкачувати воду, яку раніше відкачували там. Усе – для того, щоб зберегти видобуток вугілля», – зазначив Гримчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 21:59 :31