субота, 11 листопада, 2017, 23:05 Політика
До березня Вашингтон вирішить, як завершувати кризу на Донбасі, – Балога

У Вашингтоні вважають, що питання конфлікту на сході України потрібно вирішувати. Тож, ймовірно, уже до березня наші іноземні партнери таки запропонують сценарій, як припиняти цю кризу. Однак, їхні напрацювання вимоги не задовольнять ані Україну, ані Російську Федерацію.

Про це в ефірі програми «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» (на телеканалі ZIK) розповів народний депутат Віктор Балога.

На його думку, не слід зіставляти ментальність львів’ян, буковинців чи закарпатців із ментальністю населення східних регіонів України.

«Починаючи з 90-х років там, фактично, управління усім Донбасом було віддано одному клану. У нас же нема конкуренції, а є бажання жити в мирі зі всіма. Причому, думати про достаток уже сьогодні, а не завтра. От у цьому й різниця між ментальностями заходу і сходу», – переконаний Балога.

Окрім того він наголосив: хотілося б, щоб українці зі сходу сприйняли мислення Заходу, адже, рано чи пізно, державу доведеться «зшивати» до купи. Та існує думка, що варіантом такого об’єднання може стати федералізація. Її підтримує не лише українська влада, а й наші іноземні партнери.

Читайте також: США запропонують Росії план щодо розміщення 20 тис. миротворців на Донбасі

«Сьогодні це бачить і Порошенко, який підписав Мінські угоди. Та й про федералізацію думають у Вашингтоні, в Німеччині, в Парижі. Адже вони вважають, що питання конфлікту на сході, однозначно, потрібно вирішувати у будь-який спосіб», – розповів Балога та додав: сам він ніколи не говорив, що підтримує федералізацію.

«Понад те – як народний депутат я навіть ніде не голосував за ці рішення. Тому й до мене ніхто не може висловити жодних претензій, адже я послідовно відстоюю інтереси України, її цілісності і унітарності», – переконував Балога.

Разом із тим він підкреслив: вважає, що кращим є мир, ніж «хороша війна». Тож враховуючи потуги, які здійснює зараз Вашингтон щодо вирішення питання кризи на сході України, цілком ймовірно, що до березня таки вдасться вирішити питання, яким способом завершити цю кризу.

«Скажу тільки одне: ми не будемо однозначно задоволеними від цього рішення. Та й, я впевнений, цими ідеями не буде задоволеною і Росія», – зазначив Балога.

Тобто, на його думку, ми отримаємо сценарій, яким будуть невдоволені як українська, так і російська сторони.

«Не думаю, що в односторонньому порядку усе вирішиться повною поразкою України і перемогою Росії. Будемо чекати. Та мені здається, що етап, який розпочався навколо миротворчого контингенту – правильний шлях для того, щоб, найперше – зупинити війну. Адже навіть замороження цього конфлікту – краще, ніж війна», – підкреслив нардеп.

Адже, за його словами, ідеї силового вирішення ситуації є помилковими. Мовляв, без участі Вашингтону та ЄС, нам не вдасться зняти це питання із порядку денного.

Читайте також: Стало відомо, на що будуть спрямовані в Україні $350 млн з оборонного бюджету США

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:43:31