Новини » Політика 10 листопада, 2017, 23:45
Замість запланованих 3,2 млрд гривень на осучаснення пенсій ми уже витратили 7, – Семенуха

На сьогодні в Україні маємо дефіцит пенсійного фонду, адже на одного пенсіонера припадає менше двох працюючих. Та ситуацію не вирішимо новими позиками, адже у підсумку вони лише ще більше все ускладнять. Тож владі потрібно працювати над створенням нових робочих місць та нового рівня пенсійного забезпечення.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) висловимла народна депутатка україни Олександра Кужель.

За словами народного депутата України від об’єднання «Самопоміч Романа Семенухи, хоча й Кабмін виділив 3,2 мільярдів гривень на осучаснення пенсій у жовтні, було витрачено уже 7 мільярдів.

«Чи означає це, що ми матимемо постійне зростання дефіциту пенсійного фонду? Та й хто помилився у таких колосальних розмахах?», – дивувався Семенуха.

У свою чергу нардеп Євген Рибчинський зауважив, що питання дефіциту може вирішуватись лише «за рахунок позичань». Жодним іншим чином, наразі, держава не в змозі закрити цю проблему.

«На превеликий жаль, бізнес сьогодні або в тіні, або не працює. Тому знайти додаткові кошти просто не вдасться. Крім того, ще у 2004-2005 роках було взято 300 млн доларів у Світового банку. Ці кошти повинні були піти на осучаснення сфери соціального захисту, та зараз цим питанням якраз займається прокуратура», – розповів Рибчинський.

Проте із таким рішенням не погодилась присутня у студії народна депутатка України (ВО «Батьківщина) Олександра Кужель. Хоча й вона підтримала тезу про дефіцит пенсійного фонду через брак працівників. Мовляв, зараз країна живе за солідарною пенсійною системою, де, на одного пенсіонера припадає 1,8 працюючих громадян.

«Тож, коли ми говоримо, що підприємства не працюють як слід, і далі потрібно позичати, потім із цим вже нікуди не дінешся. Якщо ж говоримо про дійсні зміни пенсійної системи, у прграмі прем’єра, президента, уряду має йтися про те, як вони створюють робочі місця. Ми ж будемо працювати із міністерством на створення нового рівня пенсійного забезпечення», – зазначила Кужель.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 08:07 :49