п'ятниця, 10 листопада, 2017, 18:54 Світ
У Євросоюзі мають намір спростити рух для військових підрозділів

У Єврокомісії представили план, який передбачає усунення бар’єрів на шляху переміщення військ країн-членів територією ЄС. Детальні рекомендації будуть представлені навесні наступного року.

Як повідомляє DW, Європейський Союз має намір усунути бар’єри, які перешкоджають оперативному переміщенню військ країн-членів блоку територією Європи для протидії можливій агресії всередині ЄС або за його межами. Під час презентації відповідного плану у п’ятницю, 10 листопада, єврокомісарка з питань транспорту Віолета Булк заявила, що Євросоюз «має бути в змозі ефективно реагувати на внутрішні та зовнішні кризові ситуації».

План передбачає покращення інфраструктури, зокрема, мостів, доріг та злітно-посадкових смуг, якими переміщуватиметься важка військова техніка і обладнання. Крім того, мають бути спрощені адміністративні та митні процедури, через які переміщення військ та техніки може затримуватись, що робить цей процес більш дороговартісним, а Європу – вразливою перед ймовірними нападами.

Європейська Комісія планує до березня 2018 року надати рекомендації щодо дій, які мають бути вжиті для спрощення процесу переміщення військ та військової техніки всередині ЄС, а також визначити часові межі для реалізації цього та відповідальні сторони.

За інформацією агентства AP, яке посилається на офіцерів НАТО, через бюрократичні процедури переміщення техніки Європою може тривати до 30 днів.

Нагадаємо, цього тижня міністри оборони країн-членів НАТО під час зустрічі у Брюсселі ухвалили рішення про створення у Європі двох нових штаб-квартир – Атлантичного командування та логістичного командування. «Йдеться про те, яким чином перекидати військові сили через Атлантичний океан та переміщати їх територією Європи», – пояснив необхідність створення двох командувань генсек альянсу Єнс Столтенберг.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 03:31 :32