п'ятниця, 10 листопада, 2017, 14:30 Політика
Систему охорони здоров’я змінюють люди, які не мають відповідного досвіду, – Найда
Фото: ukrinform.ua
Фото: ukrinform.ua

Швидше за все, із початком наступного року медична реформа так і не запрацює, адже там дуже багато невизначеного. До того ж в Україні цим питанням займаються люди, які не мають до нього жодного стосунку.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив лідер інноваційно-освітня платформа «Сходи в майбутнє» Ігор Найда.

«Насамперед хотів би сказати, що здоров‘я треба вимірювати не ціною, а цінністю. Та, на превеликий жаль, у нас так не є. Зміни і реформи – вічні, і зокрема в системі охорони здоров’я вони були завжди. Інше питання – що ми хочемо зробити за певний період часу?», – наголосив Найда.

Він вважає, що сьогодні в Україні відбувається псевдо-медична реформа. Адже, швидше за все, із 1 січня 2018 року вона не запрацює.

«Це не реформа, а «рехформа», у якій нічого не визначено. Та й, навіть якщо і є якісь натяки, постійно змінюють терміни їх реалізації. Тож не факт, що із 1 січня це взагалі запрацює», – зазначив він.

Також Найда переконаний: сьогодні не беруться змінювати загалом усю систему охорони здоров‘я, а лише один її елемент, який стосується фінансового забезпечення.

«Це, звичайно дуже важливо, адже без грошей нічого не вдасться. Однак, коли вони на першому місці, то – кінець всьому,у тому числі втрачається цінність професії. Більше того, коли кошти йдуть за пацієнтом, то швидше за все, Всесвітня організація охорони здоров’я, перша прийде і скаже, що це неправильно», – наголосив він.

Мовляв, ніде у світі немає певної структури, яка б раптом в один момент вирішила геть усі проблеми.

«Цінність системи менеджменту управління і роль тих, хто у цьому бере безпосередню участь, є пріоритетною. Та сьогодні цими питаннями в Україні займаються люди, які або приїхали з-за кордону, або ніколи не мали до цього жодного стосунку. Вони є інформаційно насиченими, але це ж не є знанням. Тож я вже не кажу: у них немає досвіду практичної роботи щодо певних результатів якогось проекту – чи в громадському чи політичному житті. Бо волонтерство це одне, а управляти системою та ще й принести позитивні зміни, при цьому не звинувачуючи попередників – зовсім інше», – вважає Найда.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 02:34:56