п'ятниця, 10 листопада, 2017, 12:24 Політика
Нинішнє Міністерство охорони здоров‘я зовсім некероване, – лікар
Міністерство охорони здоров’я України. Фото: rbc.ua
Міністерство охорони здоров’я України. Фото: rbc.ua

Вперше за увесь період Незалежності у держави так довго немає очільника Міністерства охорони здоров‘я, тож зараз відомство зовсім некероване. Про медичну реформу ж можна буде говорити тільки, коли з‘явиться людина, відповідальна за діяльність МОЗ.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив очільник Об‘єднання  громадських організацій медичних працівників Андрій Гук.

«Моя позиція щодо вітчизняної медицини доволі проста. Я щодня приходжу на роботу і постійно оперую людей, тож повірте: я не ворог ані собі, ані своєму пацієнту. Я впевнений, що більшість людей, які працюють у галузі охорони здоров‘я, роблять саме так», – переконує Андрій Гук.

Окрім цього, він зазначив: хоча й більшість медиків в Україні професійно виконують свою роботу, дуже важливим аспектом є і саме керування галуззю.

«Управління – дуже важлива функція в охороні здоров‘я. Проте зараз ця галузь некерована. Зовсім немає кому нею керувати, починаючи з першої особи. Я не пам‘ятаю за 26 років незалежності, щоб у нас так довго не було очільника Міністерства охорони здоров‘я», – каже лікар.

На його думку, така ситуація ненормальна, тому що людина повинна відповідати за те, що вона робить.

«Тому вимоги є дуже простими – якщо у нас буде відповідальна особа, тоді з нею можна буде вести діалог. У тому числі, варто було б поговорити про профілактику захворювань, адже це те, що дозволить уникнути катастрофічних витрат – як персональних, так і держави. Ви щось про це чули? У так званій «реформі» щось про це є?», – запитує очільник Об'єднання ГО медичних працівників.

Тому, він переконаний, що громадянам потрібно розуміти: насправді жодної медичної реформи немає.

«Вона є лише на якихось презентаціях, які носять виключно піар-характер. Натомість системної ж роботи, за даного уряду та тимчасово виконуючого обов‘язки міністра охорони здоров‘я, на жаль, не проводилося. Тому громадянам потрібно знати, що сподіватися, в першу чергу, варто лише на себе, як це завжди було у нашій державі», – заявив Андрій Гук.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 02:35:04