Новини » Події 10 листопада, 2017, 18:24
Міноборони РФ вимагає від українського підприємства понад 180 млн рублів компенсації

Міністерство оборони Росії судиться з українським КБ «Південне», великим розробником ракетно-космічної техніки, за нібито невиконаний контракт про постачання в РФ комплексів «Воєвода» і вимагає 183,6 мільйонів рублів компенсацій.

Про це повідомляють РІА «Новости».

У публікації наголошується, що 10 листопада повинні були відбутися чергові слухання у цій справі.

Також повідомляється, що на одному з попередніх засідань представник «Південного» заявив, що КБ може запропонувати російському Міноборони мирову угоду.

«У лютому російське оборонне відомство подало до КБ» Південне» позов, в якому вимагає розірвати державний контракт, укладений 29 серпня 2003 року. За цим договором українське підприємство повинно було провести дослідно-конструкторські роботи з продовження термінів експлуатації комплексів «Воєвода» (за класифікацією НАТО – «Сатана»)», – повідомляє інформагентство.

«Міноборони вимагає стягнути з КБ «Південне» 183,6 мільйона рублів, в які оцінює оплачені, але не виконані роботи, більше 3 мільйонів рублів відсотків і 915,6 мільйонів рублів неустойки за невиконання умов контракту», – сказано в публікації.

Відзначається, що українське конструкторське бюро не визнало вимог міноборони РФ і вимагало повністю їх відхилити, аргументуючи свою позицію тим, що підприємство зупинило передачу Міноборони результатів ДКР через те, що в серпні 2014 року українська влада ввела заборону на експорт в Росію товарів і послуг військового і подвійного призначення.

«В КБ вважають, що ця обставина непереборної сили, підтверджена сертифікатом Торгово-промислової палати України. Крім того, заявив відповідач, Міноборони пропустило річний строк позовної давності, передбачений українським законодавством, а також не дотримувалося обов’язковий претензійний порядок врегулювання спору», – сказано в публікації.

На даний момент арбітражний суд Москви присвоїв гриф «секретно» справі за позовом Міністерства оборони РФ до українського КБ «Південне».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 00:38 :34