Новини » Світ

Генсек ООН застеріг від нового руйнівного конфлікту в Лівані

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Нації Антоніу Гутерріш застеріг, що новий конфлікт у Лівані, у разі його виникнення, матиме руйнівні і трагічні наслідки.

Про це повідомляє DW з посиланням на AFP.

«Необхідно не допустити розпалення нового конфлікту у цьому регіоні. Це матиме руйнівні наслідки», – заявив генсек ООН у п’ятницю.

Він повідомив, що тісно контактує з усіма сторонами, зокрема, з Саудівською Аравією та Ліваном, щоб переконати їх у необхідності деескалації кризи. «Це викликає у нас велике занепокоєння. Ми хочемо, щоб у Лівані зберігався мир», – зазначив Гутерріш.

Лідер шиїтської радикальної організації «Хезболла» Саїд Гасан Насралла заявив у п’ятницю, що Саудівська Аравія оголосила війну «Хезболлі» та Лівану. Він висловив переконання, що прем’єр-міністр Лівану Саад Харірі, який 4 листопада несподівано оголосив про свою відставку, перебуваючи на території Саудівської Аравії, нині перебуває в ув’язненні у королівстві.

У п’ятницю свою підтримку Сааду Харірі висловив державний секретар США Рекс Тіллерсон, який назвав ліванського прем’єра «сильним партнером» його країни. «Сполучені Штати закликають усі сторони, як всередині Лівану так і за його межами, поважати територіальну цілісність та незалежність легітимних державних інститутів Лівану, включаючи уряд Лівану та його збройні сили», – заявив він.

Міністерство закордонних справ Франції у п’ятницю також заявило, що наполягає на тому, щоб Харірі надали свободу пересування та щоб він мав змогу виконувати важливу роль, яку він відіграє в Лівані.

Напередодні, 9 листопада, Саудівська Аравія та її союзник Кувейт закликали усіх своїх громадян залишити територію Лівану та утриматись під поїздок до цієї країни. 7 листопада Ер-Ріяд заявив, що через діяльність «Хезболли» розглядатиме уряд Лівану, «як уряд, що оголосив Саудівській Аравії війну».

 

Loading...