п'ятниця, 10 листопада, 2017, 15:36 Політика
Адміністрація Президента не впливає на НАБУ, – Мусієнко

Органи державної влади не мають впливу на Національне антикорупційне бюро України. З більшою вірогідністю можна припустити, що на нього впливають американці, оскільки свого часу вони фінансували створення цього органу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів політичний експерт Олександр Мусієнко.

«Чиї замовлення може виконувати НАБУ? Часто люди схильні думати, що президента і його адміністрації. Проте мені не дуже віриться, що Петро Порошенко сидить у своєму кабінеті, роздумуючи над тим, кого б сьогодні переслідувати? До того ж, жоден орган державної влади не має прямого впливу на антикорупційну інституцію. Його фінансуванням і створенням займались представники США. Тому, я радше припускатиму, що є дії збоку цієї держави», – говорить експерт.

Однак, на думку Мусієнка, Антикорупційне, бюро крок за кроком, стає самостійною інституцією. Та все ж потрібно бути особливо уважним до тих, хто очолює орган.

«Протистояння, яке сьогодні відбувається, є доволі запеклим. Найєм, Лещенко, Чумак, Заліщук – усі вони активно захищають НАБУ. Вони далеко не прихильники президента. Тому це ще один аргумент, чому представники цього органу не біжать виконувати вказівки Петра Олексійовича. Я думаю, що крок за кроком починає утворюватись антикорупційна інституція, яка діятиме цілком самостійно. Водночас, її очільники, напевно, мають політичні амбіції. Оскільки запит суспільства на боротьбу із корупцією є досить високим, то на цій проблемі можна не створити непоганий рейтинг та позитивний імідж. У такий спосіб вони зможуть отримати дивіденди на виборах. До цих людей треба також уважно приглядатись», – каже Олександр Мусієнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:31:15