четвер, 9 листопада, 2017, 17:59 Суспільство
На великі екрани вийшов документальний фільм про «Розстріляне відродження»
Фото: dergkino.gov.ua
Фото: dergkino.gov.ua

Сьогодні на великі екрани вийшов документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово»«, присвячений долі покоління «Розстріляного відродження».

Про це ІА ZIK повідомили у Державному агентстві України з питань кіно

Стрічка створена компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно і розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30-их роках у Харкові.

«Будинок «Слово» – це емоційний і мистецький твір, утворений поєднанням тисяч цитат самих письменників та поетів, НКВСників та компартійців.

8о листопада в кінотеатрі «Жовтень» відбувся київський прем’єрний показ фільму, на якому присутніми були творці фільму, голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький та представники уряду.

Під час прем’єри режисер Тарас Томенко зазначив: «Ми хочемо повернути будинок «Слово» Харкову, повернути його Україні і подарувати його світові, бо якщо всі ми не засвоїмо урок, отриманий в ті роки, у нас продовжуватимуться війни. Я хочу, щоб цей фільм згуртував нас, і ми стали сильнішими. Бо ми маємо пишатися тим потужним пластом культури, який у нас є».

На підтримку прокату знімальна група вирушить в тур регіонами країни – всього буде охоплено 14 міст, серед яких Львів, Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Дніпро та інші. З часом картина буде доступна в рамках просвітницьких показів у школах, бібліотеках та кіноклубах. Дистрибутором фільму в Україні є компанія «Артхаус Трафік».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:46:04