Новини » Світ 9 листопада, 2017, 16:25
Депутати Литви засудили угорські ультиматуми для України через закон про освіту
Сейм Литви. Фото: DELFI/Domantas Pipas
Сейм Литви. Фото: DELFI/Domantas Pipas

Екс-прем’єр Литви, парламентарій Андрюс Кубілюс ініціював звернення від Сейму Литви до угорських депутатів з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом.

Про це повідомляє портал Delfi.

«Ми неприємно здивовані і навіть шоковані ультимативними заявами уряду з погрозами заблокувати зближення України з ЄС або НАТО, якщо Україна не змінить на вимогу Угорщини свій новий Закон про освіту, в якому окреслена і специфіка освіти осіб, які належать до національних меншин», – йдеться у зверненні.

Звернення, ініційоване Кубілюсом, одним із лідерів партії «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи», підписали 37 членів Сейму.

«Ми розуміємо, що питання освіти національних меншин, їх інтеграції в життя держави завжди особливо болючі і мають вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Ми бачимо зусилля України саме так вирішувати ці важливі проблеми», – йдеться у зверненні.

У ньому також наголошується, що увага сусідньої з Україною країни до українського закону про освіту сама по собі не дивує, проте дивують «ультиматуми Україні, які висуваються владою Угорщини, з погрозами країні геополітичними наслідками, з погрозами тим, що Угорщина блокуватиме зусилля України з інтеграції в ЄС».

«Такі ультиматуми категорично неприйнятні, абсолютно не європейські і тим більше незрозуміліші, коли це йде від однієї з держав Центральної Європи. Ми всі добре знаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи і Балтії, геополітично була важлива наша власна інтеграція в ЄС», – заявляють литовські парламентарі.

У зверненні також піднімається питання, чи «дійсно Угорщина готова домагатися в Україні таких цілей, які збігаються з цілями (російського президента Володимира, – ред.) Путіна».

Як повідомлялося, через безпідставну критику мовної статті українського закону про освіту Угорщина заявила про намір блокувати європейську і навіть євроатлантичну інтеграцію України. Зокрема, НАТО не включив у свій порядок денний засідання Комісії Україна-НАТО, яке ініціювалося на 6 грудня. У штаб-квартирі НАТО раніше також заявляли, що занепокоєні спробами Угорщини заблокувати євроатлантичну інтеграцію України через мовне питання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 17:34 :21