Новини » Світ 98

В Євросоюзі планують скласти «чорний список» податкових притулків

Фото: Pixabay

Міністри фінансів країн Європейського Союзу закликали до швидкого створення «чорного списку» податкових притулків, щоб схвалити його наступного місяця.

У вівторок у Брюсселі міністри обговорювали проблему офшорів через оприлюднення документів «Paradise Papers».

Для зменшення привабливості юрисдикцій, які стягують мало або взагалі не стягують податків, міністри ЄС обговорили плани щодо спільного «чорного списку», – повідомляє Економічна Правда.

«Існує сильна підтримка ідеї швидко рухатися вперед», – заявив журналістам міністр фінансів Естонії Тоомас Тоністе.

Він додав, що «більшість країн» хотіли б прийняти цей список вже наступного місяця, але недвозначно визнав, що не всі 28 країн-членів ЄС однаково готові рухатися так швидко.

Серед юрисдикцій у центрі уваги є офшорні банківські центри, такі як Джерсі та Бермудські острови. Але деякі країни ЄС, зокрема, Люксембург та Мальта, також були піддані критиці за дії в якості податкових гаваней.

Головним каменем спотикання для ЄС є те, чи необхідно застосовувати санкції до країн із «чорного списку».

«Я не впевнений, чи будуть санкції», – заявив чиновник ЄС із посиланням на відмінності між державами-членами, які мають одностайно підтримати пропозиції щодо податкових питань.

Наприклад, Люксембург та Мальта заявили, що санкції не будуть необхідними, оскільки інвестори зможуть утримуватися від вкладання грошей у податкові гавані, внесені до списку.

Але багато інших країн ЄС хочуть реального покарання для юрисдикцій, які дозволяють платити значно менше податків і тим самим залишають без надходжень держави-члени ЄС.

Нагадаємо, нещодавно було оприлюднено масив фінансових документів, що дістав назву Paradise Papers («Райські папери»), який включає 13,4 млн документів, що здебільшого належать одній провідній компанії у офшорних фінансах.

Європейський комісар з питань економіки П’єр Московічі назвав представлені дані приголомшливими та закликав до створення реєстру порушників.

Loading...
Loading...
Loading...