середа, 8 листопада, 2017, 17:03 Світ
У питаннях співпраці із РФ нам не варто рівнятись на Грузію, – політолог

Росія отримала від Грузії все, що хотіла, менш, ніж за тиждень. Потім вони закріпили свої відносини плідною торгівлею. Україна ж бореться проти ворога чотири роки і навпаки – прагне розірвати будь-яку дипломатію, тому приклад грузинів нам не підходить.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Олександр Палій.

«Пан Огризко радить нам рівнятись на Грузію. Я ж вважаю, що ця країна, суто для нас, є негативним прикладом. Адже, спочатку вона повністю заборонила торгівлю із Росією та візити їхніх громадян, а потім все це почали дозволяти знову. При Саакашвілі їхні стосунки стали більш продуктивними, аніж до війни. Відтак, Росія отримала все, що хотіла. До слова, Грузія програла конфлікт за шість днів, ми ж протягом чотирьох років не здаємося», – наголошує Палій.

Та все ж, на його думку, розрив дипломатичних відносин із Росією нам нічого не дасть – в рази важливіше зосередитись над захистом країни.

«У нас склалась така ситуація, коли пріоритетним є питання реальної захищеності від Росії, з якою ми торгували зброєю до 2014 року. Я вважаю, що зараз нам необхідно зміцнити армію та обороноздатність. Дуже добре, що наш уряд скасував всі угоди військово-технічної співпраці з сусідом», – зазначив політолог.

Водночас він додав: у РФ зріс рівень українського експорту. Сталось це тому, що нам вигідно торгувати з агресором продуктами, які не застосовуються в оборонній галузі.

«Україні вигідно продавати Росії харчі, адже вони дають гроші на зміцнення армії. З іншого боку, нам незручний імпорт, бо тоді ми спонсоруємо агресора. Але, на жаль, величезний відсоток товарів, завезених в Україну, є російськими, зокрема це стосується нафти і вугілля», – переконаний Олександр Палій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 02:29 :08