Новини » Економіка 8 листопада, 2017, 14:11
У найближчі п‘ять років Україні бракуватиме до двох мільйонів працівників, – Длігач

Через величезну міграцію українського населення закордон державу чекатиме колосальний кадровий голод. За підрахунками експертів, якщо ситуація не зміниться, у найближчі п‘ять років у різних сферах не вистачатиме до двох мільйонів працівників.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив співзасновник громадянської платформи «Нова країна» Андрій Длігач.

За словами політичного експерта Андрія Кислинського, навряд чи при розірванні дипломатичних відносин із Росією, влада враховує інтереси простих громадян.

«Ті, хто літають на власних літаках і ведуть бізнес-перемовини із Росією, робитимуть це навіть після ймовірного розірвання стосунків із цією державою. Натомість про заробітчан не думає ніхто. Вони й першими постраждають від цих необдуманих кроків», – переконаний Кислинський.

Адже, на його думку, незалежна держава – це та країна, яка дбає про кожного свого громадянина.  

«Незалежність української держави – це кожна людина, яка має громадянство України. Тут не має значення, де ці люди перебувають і працюють – у Польщі чи в Росії. Нам потрібно дбати про цих громадян», – підкреслив політексперт.

Тож держава, навпаки – має створювати відповідні умови, щоб цим людям не доводилось покидати свою Батьківщину.

«Влада має не напрацьовувати заборони, а забезпечити, перш за все, економічні умови для створення робочих місць в Україні», – переконаний Кислинський.

У свою чергу співзасновник громадянської платформи «Нова країна» Андрій Длігач підкреслив: велика кількість тих,хто зараз працює у Росії, займається видобутком різноманітних копалин. Тож в Україні їм буде дуже важко знайти роботу для такої спеціальності.

«На жаль, через те, що цей сектор видобутку у нас дуже монополізований,   для таких людей тут обмаль можливостей. Проте, у нас дійсно – великий кадровий голод, держава потребує людських ресурсів. За нашими оцінками, уже в найближчі п‘ять років у різних сферах не вистачатиме до двох мільйонів працівників», – повідомив Длігач.

Адже зараз спостерігається велика міграція населення, люди їдуть на заробітки до Європи чи інших розвинених країн. Тоді як нам доводиться імпортувати робочу силу із Азії та Африки. Тож держава мусить запропонувати альтернативу тим, хто працює у Російській Федерації.

«Йдеться про ліберальні економічні реформи, які, звичайно, дадуть можливість створювати новий бізнес і, відповідно – нові робочі місця. Маємо певні сподівання на закон про приватизацію та податок із виведеного капіталу. Це дасть можливість зробити прорив. Звичайно й надіємось, що нашим колегам із Литви вдасться вмовити своїх партнерів у ЄС та впровадити «План Маршала» для України. Тоді ми б отримали п‘ять мільйонів доларів на рік, що й дасть можливість забезпечити оці 2 мільйони робочих місць протягом п‘яти років», – зазначив Длігач. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:59 :28