середа, 8 листопада, 2017, 17:46 Суспільство
Щодня кримські татари гинуть за Україну, – Ахтем Чийгоз

Ще у 90-х роках кримськотатарський народ визначив своє майбутнє у складі України. Тож, незважаючи на щоденні втрати, кримські татари не змінять своєї думку та не визнають себе частиною Росії.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Форми державності бувають різними, однією із них є автономія. Ми не підіймаємо питання незалежності, оскільки ще на початку дев’яностих добровільно, як корінний народ Криму, визначили своє майбутнє у складі України. Хоч раніше виникали різні спроби проведення референдуму, ми брали на себе тягар відповідальності і не підігрували сепаратистам. Щиро кажучи, пропозицій було дуже багато», – наголосив гість програми.

Ахтем Чийгоз розповів, що до нього й зараз надходять повідомлення від сепаратистів із закликом пристати на бік Росії.

«Нам і зараз пропонують погодитись із російською владою. Ми ж, як держава, готові розглядати всі питання, але категорично не бажаємо бути в середині Росії. Це не просто бажання чи ідея – за це щодня гинуть наші люди! Не зважаючи на втрати, ми не будемо змінювати свою думку», – наголосив Чийгоз.

На його думку, держава належним чином не цінувала великий проукраїнських здвиг кримських татар. Якби не це, зараз би півострів належав Україні.

«Можна говорити про несправедливість, спекуляцію, але цьому є грань. Ми часто висували претензії Україні за те, що вона нас недооцінювала. Якщо б влада, свого часу дослухалась до нас, окупації б не було. Та не можна змішувати образу із зрадництвом. Тому ми не розділяємо проблеми Криму від клопотів своєї держави України. У кожної кримськотатарської сім’ї болить серце за Донбас», – говорить Ахтем Чийгоз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:06:54