Новини » Політика 8 листопада, 2017, 16:54
Розривати дипвідносини із Росією слід було ще на початку протистояння, – Верещук

Окрім символічного значення, розрив дипломатичних відносин між Україною та Росією більше нічого не несе. Адже, це не вирішить військового конфлікту на сході України. Тож переглядати наші стосунки із державою-агресором потрібно покроково. Наприклад, варто почати із денонсації Договору про партнерство і співпрацю із Російською Федерацією, який ратифікували ще у 1997 році.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказала директор Міжнародного центру Балтійсько-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«Доцільність розриву дипломатичних відносин – втрачена, адже це треба було робити ще на початку, як і називати війну – війною. Звичайно, якщо була така можливість», – наголосила Верещук.

Тож, на її думку, окрім символічного значення, розрив дипломатичних відносин нічого не дасть. Адже це не вирішить питання військового конфлікту на сході України. Потрібно починати переглядати інші документи, а не просто розірвати відносини.

«У нас досі не денонсовано Договір про партнерство і співробітництво з Російською Федерацією, який був ратифікований ще у 1997 році. У ньому багато йдеться про те, як Росія визнає наші кордони, наш суверенітет і нашу незалежність, а також – партнерські стосунки. Тому давайте денонсуємо і цей документ та будемо рухатися крок за кроком. Перегляд цієї та інших угод міг би допомогти у міжнародному суді визнати Росію винною і притягнути її до відповідальності. Адже наразі немає вирішення військового конфлікту, бо Україна не може перемогти Росію зброєю», – прокоментувала вона.

Окрім того, верещук зазначила: через повне розірвання дипломатичних стосунків, ті особи, які перебувають у Росії, можуть просто втратити підтримку з боку України.

«Якщо ми дійсно розірвемо дипломатичні стосунки із Росією, то всі ті, хто сьогодні перебувають у застінках, фактично, втратять нашу підтримку.А йдеться про майже мільйон наших громадян. Тому ми змушені шукати дипломатичні, і не тільки, шляхи виходу з цієї ситуації», – наголосила вона.

Тож, за її словами, заклики до припинення дипломатичних відносин є нічим іншим, як маніпулюванням політиків.

«Якщо ми спілкуватимемося із Росією через Білорусь або Швейцарію, що це змінить? На сьогодні є більше негативу від таких дій. Адже це треба було робити раніше. І зараз підняття цього питання є лише політикою. Хтось хоче натиснути або на Президента, або на тих, хто здійснює дипломатичні відносини та намагається якимось чином домовитися», – вважає Верещук.

Як повідомлялося раніше, у ЗМІ з‘явилась інформація про те, що народний народний депутат від Блоку Петра Порошенка, секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник вніс поправку до законопроекту про реінтеграцію Донбасу, яка передбачає розрив офіційних дипломатичних відносин України з Росією. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 16:31 :23