середа, 8 листопада, 2017, 20:55 Політика
Нардеп Лещенко описав свій варіант принципу відбору суддів до Антикорупційного суду

Двоє суддів, які у 2003 році відпустили вбивцю Гонгадзе, Пукача, з тюрми та особисто звільнили його з-під варти, а через 9 років у них був другий рецидив – вони засудили Луценка до тюрми, тепер пройшли усі відбори за системою Порошенка і є претендентами на те, щоб стати суддями Верховного суду.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) телефоном заявив народний депутат України із фракції БПП Сергій Лещенко.

На думку нардепа, судді до Антикорупційного суду України мають обиратися за тим же принципом, як обиралося керівництво і детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

«Це, зокрема, відбувалося під контролем міжнародної громадськості, під контролем нашого активного громадянського суспільства і, звичайно, там були присутні висуванці від різних політичних сил. Але у даному випадку це балансувало конфлікт інтересів і не було домінування жодної політичної сили», – розповів народний депутат.

Однак, що стосується обрання суддів до Антикорупційного суду, то, на переконання Сергія Лещенка, Порошенко хоче зовсім іншого.

«Він хоче, щоби Антикорупційний суд обирався за тим же алгоритмом, як і Верховний суд. Але подивіться, хто обраний до Верховного суду: сьогодні новина, що до Верховного суду потрапили двоє суддів, які у 2003 році відпустили вбивцю Гонгадзе Пукача з тюрми та особисто звільнили його з-під варти.

І, як виявилося, через 9 років у них був другий рецидив – вони засудили Луценка до тюрми. Ці судді пройшли усі відбори по системі Порошенка і зараз вони претенденти на те, щоб стати суддями Верховного суду», – зауважив нардеп.

Лещенко додав, що цей алгоритм, який був затверджений для Верховного суду, жодним чином не сприяє очищенню судової системи, а навпаки, дозволяє тримати людину «на гачку».

«Тому у жодному разі не можна на Антикорупційний суд поширювати той алгоритм, який був застосований до Верховного суду»,– наголосив Сергій Лещенко.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко надіслав листа Голові Верховної Ради України Андрію Парубію із пропозицією відкликати законопроект №6011 «Про антикорупційні суди», а також закликав якнайшвидше утворити робочу групу із напрацювання відповідного законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеційської Комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 05:20:50