середа, 8 листопада, 2017, 22:20 Політика
Двоє переможців конкурсу до Верхового суду у 2003-му відпустили Пукача, – документи

Двоє переможців конкурсу у Верховний суд – Сергій Слинько та Станіслав Кравченко – у 2003 році звільнили з-під варти Олексія Пукача.

Це дало убивці Георгія Гонгадзе можливість утекти, пише адвокат Роман Маселко у Facebook.

«Ви думаєте, справи державної ваги доручають випадковим людям? Суддя С. Слинько, який у 2012 судив Юрія Луценка, відточував свої вміння виносити  ̶п̶о̶т̶р̶і̶б̶н̶і̶ законні рішення ще у 2003 році», – зазначає він. 

«Тоді вони разом з іншим майбутнім суддею «оновленого» Верховного суду С.І.Кравченком змінили утримання Пукача під вартою на підписку про невиїзд, що дало йому можливість потім утекти і переховуватись аж до липня 2009 року», – уточнює Маселко. 

Він нагадує слова адвоката Пукача Сергія Осики про цей процес: «Пукач не погодився тоді когось здати, тому все розсипалося. Потім «відрегулювали» питання в суді – повірте, дуже серйозні люди займалися тим, щоб випустити Пукача. Тому що команда, швидше за все, була від президента».

«Мої джерела підтверджують – була команда. Ось так ̶в̶і̶д̶р̶е̶г̶у̶л̶ю̶в̶а̶л̶и̶ судили, керуючись виключно к̶о̶м̶а̶н̶д̶а̶м̶и̶ ̶в̶і̶д̶ ̶пр̶е̶з̶и̶д̶е̶н̶т̶а̶. кодексом», – заявляє Маселко.

 

 

Він додає, що вже за президентства Віктора Януковича судді Сергій Слинько і В’ячеслав Наставний судили Юрія Луценка.

Адвокат зазначає, що весь світ визнав їхні рішення політично вмотивованими, а Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя «під час конкурсу не побачили у них жодних проблем».

«Ці судді завдяки Революції Гідності та численним жертвам простих громадян піднялися на найвищу вершину суддівської кар’єри і є тепер символом еталонної доброчесності, очищення, оновлення та справжнього правосуддя «по-новому», – обурюється Маселко. 

«Очевидно, що такі «судді» потрібні кожній владі. Кучма юзав, Янукович юзав, а Порошенку що – зраджувати національну традицію? Тим паче, що саме вони будуть судити ТОП корупціонерів», – додає він.

Пізніше прес-служба ВССУ прокоментувала цю інформацію на запит УП.

У прес-службі зазначили, що колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі суддів Глоса Л.Ф., Слинька С.С., Кравченка С.І. 5 листопада 2003 року дійсно розглядала апеляцію Пукача та його захисників на постанову судді Печерського районного суду міста Києва від 23 жовтня 2003 року.

Нею щодо Пукача, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, вчинене працівником правоохоронного органу), було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Водночас, у прес-службі зазначають, що на той момент Пукача не звинувачували у вбивстві Георгія Гонгадзе.

«Після зміни йому запобіжного заходу на підписку про невиїзд слідство ще тривало близько 8 місяців, подань про зміну запобіжного заходу на більш суворий не надходило, провадження у справі було закрито постановленням відповідної ухвали суду», – розповіли у прес-службі.

Читайте також: Суддя, який ухвалював вирок Пукачу, проігнорував багато фактів

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 16:37 :23