Новини » Львів

Через житловий комплекс для «Львівської політехніки» місто можуть виключити з ЮНЕСКО, – активіст

У Львові тривають пристрасті навколо будівництва ЖК для НУ «Львівська політехніка». Поки забудовник судиться із Мінкультом, місцеві мешканці та активісти вкотре б’ють на сполох – мовляв, якщо через цей новобуд заваляться сусідні будинки, буде трагедія вседержавного масштабу. До того ж, на їхню думку, ЖК у історичному ареалі міста уже завдав непоправної шкоди репутації древнього Львова.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Замовником будівництва львівського ЖК, що зводять на розі вулиць Карпинця-Засядька, виступає Національний університет «Львівська політехніка», забудовник – «Львівцентробуд». Згідно проекту комплексу, в історичній частині міста планують звести 6-поверховий будинок бізнес-класу, стилізованій під старовинну забудову. Та навколо цьогоЖК вирують справжні пристрасті. Ще у 2014 суд задовольнив вимогу місцевих мешканців скасувати дозвіл на зведення будинку. Та вже через рік «Політех» знову отримав згоду на виконання будівельних робіт. Мешканці ж сусідніх із новобудовою будинків переконують: мало того, що ЖК «краде» у них денне світло, та ще й після початку будівельних робіт, їхні домівки почали вкриватись тріщинами.

«У наших квартирах потріскали стіни, ми боїмось, що будинок взагалі розвалиться. Минулого року у липні нам навіть встановили спеціальні маячки, які вже в серпні потріскали. Тобто, шпарини активні, та ще й розширюються», – обурюється місцева мешканка Жанна Новікова.

Тим часом в Інспекції архітектурно-будівельного контролю Львова підтверджують: новобуд справді зводять надто близько до сусіднього будинку. Однак, ця відстань передбачена нормами містобудівних умов та обмежень.

«Що ж до інсоляції, то тут жодних порушень ми не виявили. Та й проектна документація пройшла державну експертизу, яка й забезпечує, що будівництво не завдасть шкоди сусіднім будинкам та не призведе до якихось надзвичайних ситуацій у майбутньому, – запевнив начальник юридичного відділу Інспекції Святослав Кіндратів.

Однак місцевий активіст Остап Стахів переконаний: новий ЖК уже завдав непоправної шкоди як навколишнім будинкам, так і репутації міста.

«Через цю будову Львів можуть виключити із зони ЮНЕСКО. Адже, щоб зводити комплекс на цій території потрібно брати дозволи Організації, з погодженням Мінкульту. У забудовника цього немає, бо їх тут отримати нереально. Адже, насправді, планують зводити 9-10 поверхів. Ми ж розуміємо, що це викривлює ареал центральної частини міста. Ці новобудови знищать архітектурні пам’ятки Львова», – заявив Стахів.

До того ж, за його словами, будівництво взагалі суперечить генеральному плану Львова.

«Сюди приїжджала заступниця міністра культури Тамара Мазур. Вона й дала припис зупинити зведення ЖК. Однак забудовник зараз судиться із Мінкультом», – обурюється Стахів та додає: якщо сусідній будинок таки обвалиться через новобуд, постраждає величезна кількість людей.

«Це буде трагедією для всієї України», – підкреслив Стахів.

Та от начальник управління архітектури й урбаністики Львова Юліан Чаплінський запевняє: містобудівну документацію забудовник все ж отримав, детальний план території – затверджений, тож і жодних проблем просто не може бути.

«Якщо об’єкт мав наказ з містобудівними обмеженнями, отримав дозвіл ДАБІ, то я не вправі говорити: можуть вони там будувати, чи ні. У зоні регулювання історичного ареалу відмітки будинків вимагають погодження історико-містобудівного обґрунтування, яке здійснюють в управлінні охорони історичного середовища і, у деяких випадках, ще й в Мінкульті. Якщо Міністерство вважає, що там може бути багатоповерхівка, ми не в силі цього заперечувати», – заявив Чаплінський.

Та й представник замовника будівництва – проректор з економічних питань «Львівської політехніки» Анатолій Мороз переконує: ЖК має усі необхідні документи.

«Давайте, будемо довіряти фахівцям – проектно-кошторисна документація пройшла усі етапи. Ці тріщини у прилеглих будинках ми зафіксували, але лише спеціалісти можуть пояснити, чому насправді вони з’явилися. Можливо, була порушена технологія будівництва саме того, сусіднього будинку», – наголосив пан Мороз.

Loading...