вівторок, 7 листопада, 2017, 16:28 Львів
Після десяти років у Винниках знову запрацював рентген-кабінет
Фото: ZIK
Фото: ZIK

У місті Винники, що біля Львова, після десяти років очікування – знову запрацював рентген-кабінет. У 2-му поліклінічному відділенні комунальної 6-ї міської поліклініки Львова, що обслуговує майже 16 тисяч жителів Винників, з’явився сучасний кабінет із цифровим рентген-обладнанням. Устаткування було придбано й встановлено за кошти бюджету розвитку Львова, вартість становила 2,8 млн грн.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

У червні 2010 року, після трирічного відновлення та реконструкції, у Винниках розпочало свою роботу 2-ге поліклінічне відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова. Тоді на реконструкцію (а це укріплення фундаментів, надбудова 3-го та мансардного поверхів, заміна всіх мереж та обладнання) з міського бюджету було використано 4,7 млн грн. До реконструкції у поліклініці був рентген-апарат, проте його ще у 2007 році демонтували, бо закінчився термін експлуатації.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб пояснив, що лише цього року у міста Львова знайшлися кошти на встановлення нового обладнання.

«Потреба у сучасному рентген-кабінеті була, її відчували мешканці, які довгий час були змушені обстежуватись або в місцевому госпіталі, або у Львові в 6-тій міській поліклініці на вул. Медової Печери. Тепер же місто виділило кошти на новий рентген-апарат для поліклінічного відділення у Винниках, і зараз відділення оснащене необхідною медичною апаратурою та інструментарієм, забезпечене санітарним автотранспортом для обслуговування», – повідомив Володимир Зуб.

Він також додав, що це не єдиний такий новий апарат, який ще цього року презентують у Львові. Зараз монтуються ще чотири сучасні рентген-апарати у чотирьох різних місцях, а саме: Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, 4-та міська поліклініка (Сихів), 2-а міська поліклініка (вул. Симоненка) та 5-та міська клінічна поліклініка (вул. Виговського). Вже до кінця листопада ці чотири рентген-кабінети повноцінно запрацюють. В цілому, цього року місто Львів придбало п’ять реагент-апаратів загальною сумую у 20 млн грн.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Головний лікар комунальної 6-ї міської поліклініки м. Львова Юрій Токарєв пояснив про переваги цього нового обладнання, яке отримав його медичний заклад.

«Швидкість отримання зображення, можливість цифрової обробки і деталізації дрібних анатомічних структур, а також можливість виконання комп’ютерної радіографії – це далеко не всі плюси цього рентген-апарату. Діагностичну інформацію можна також пересилати на комп’ютер лікаря, і вона зберігатиметься в базі даних, а архівні дослідження можна використовувати для порівняння стану пацієнта в динаміці. Пацієнт отримуватиме плівку, яку не потрібно проявляти. Її роздруковує цифровий принтер для термічних знімків. Це також сприяє екологічній безпеці технологічного процесу, адже немає необхідності використовувати хімічні реактиви, як у плівковій рентгенографії», – розповів Юрій Токарєв.

Сьогодні в зоні обслуговування 2-го поліклінічного відділення проживає майже 16 тисяч мешканців міста Винники. Також за допомогою звертаються мешканці прилеглих до Винник сіл Пустомитівського району. У структурі 2-го поліклінічного відділення є десять дільниць сімейного лікаря, кабінети спеціалістів вузького профілю: хірургічний, отоларингологічний, неврологічний, офтальмологічний, гінекологічний; фізіотерепавтичний кабінет, рентген-кабінет, кабінет профілактичних щеплень, процедурний, долікарський, інформаційно-статистичний кабінет, клініко-діагностична лабораторія та денний терапевтичний стаціонар на 15 ліжок.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 12:49 :23