Новини » Львів

На Стрийщині разом з поляками хочуть створювати сільськогосподарські кооперативи

У Люблін та Люблінському воєводстві (Польща) проходив навчальний візит представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій Стрийщини, голів селищної та сільських рад Стрийського району.

Про це ІА ZIK повідомили у Стрийській райдержадміністрації.

Програму візиту було організовано керівником українських груп Омеляном Заревичем – виконавчим директором Громадської організації «Український чин» м. Львів. Стрийщину представляли Володимир Гірник (депутат Стрийської районної ради), Юрій Комарницький (голова громадської ради при Стрийській РДА, голова правління Агенції регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини»), Тарас Греськів (голова Дашавської селищної ради), Руслан Хомин (голова Волезадеревацької сільської ради), Микола Маланій (голова Розгірчанської сільської ради) та Микола Петрівський (начальник Бюро нерухомості Стрийського та Сколівського районів).

У рамках програми відбулись поїздки по Люблінському воєводстві, де учасники зустрічалися із війтами гмін, які показували свою територію, свої здобутки та напрацювання. Відбулася спільна конференція за участю війтів та солтисів воєводств у гміні Юзефув на Віслі, науковців, які ознайомили присутніх з найпередовішими новаціями в сфері обліку водопостачання, каналізації, освітлення населених пунктів, впорядкування та розміщення реклами та інших актуальних питань життєдіяльності містечок.

Також було розглянуто питання співпраці фермерів та садівників, створення спільних кооперативів з відповідними господарствами Стрийщини.

Відбулись перемовини про обмін студентами та школярами з метою здруження наших народів, навчання мови та обмін практичним досвідом. В ході спілкування польські партнери висловили готовність до прийняття не тільки для обмінів у сфері освіти, медицини, а й офіційним працевлаштуванням українських фахівців в агрогалузі та будівельних професій.

Програма навчальних візитів до Польщі започаткована у 2004 році і адресована в першу чергу активним студентам. Головний зміст якої – 12-денні навчальні візити до Польщі в яких можуть брати участь 18-21-річні студенти. Мета – ознайомлення з польським досвідом, а також розвиток і поглиблені професійні контакти між лідерами.

Loading...