понеділок, 6 листопада, 2017, 9:53 блоги Політика
Відповідь на дивні заяви міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського
Святослав Шеремета
громадський діяч
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

У відповідь на дивні заяви міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського хочу зазначити: українська сторона є відкритою та готова до діалогу з питань історії, пошуку та впорядкувань місць пам’яті та поховань. Підкреслюю, ми готові до ДІАЛОГУ, а не одностороннього трактування подій польськими партнерами та до повчань, що нам потрібно робити чи не робити. 

Ми від квітня місяця чекаємо від польської сторони офіційної заяви про засудження 15-ти актів вандалізму на українських місцях пам’яті та поховань, що відбулись на території Польщі впродовж останніх трьох років. Ми чекаємо пропозиції легалізувати ті українські місця пам’яті та поховань, надгробні пам’ятники на території Польщі, які були спорудженні поза польським правом у 90-ті роки.

Симетрично ми готові легалізувати польські місця пам’яті та поховань, надгробні пам’ятники, які були споруджені поза українським законодавством на території України. Як жест доброї волі від України – ми пропонуємо не повну симетрію. Адже українських місць пам’яті, які споруджені на території Польщі є близько 50-ти, а польських на території України більше 150-ти. Ми пропонували і пропонуємо легалізацію за принципом «всі на всі». Але нас далі не чують у Польщі. 

Зрештою, ми чекаємо офіційного вибачення за наругу над Тризубом – українським державним Гербом, який здійснили польські радикали в присутності керівників місцевої влади у Грушовичах 26 квітня 2017 року.

Вимагаємо, щоб польська сторона не споруджувала пам’ятників та меморіалів на території України в обхід українського законодавства. 

Сподіваємось, що в Польщі більше не будуть руйнувати Хрести на місцях української пам’яті та поховань. 

Ми відкриті та готові до співпраці. Все зараз залежить від позиції польської сторони.

Нагадаємо, 4-5 листопада у Львові з візитом перебував міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський. У суботу, 4 листопада, під час брифінгу він сказав таке: «…Ми відкриті для того, щоб наші історичні польсько-українські моменти з’ясовувати. Польща вже давно запропонувала багато різних шляхів співпраці, –  створення відкритої групи співпраці у Польщі, минулорічна пропозиція президента Дуди, щоб створити об’єднавчий процес на кшталт Яд Вашем. Віце-прем’єр, міністр культури Польщі Пйотр Глінскі, будучи в Україні, також запропонував міжнародну форму співпраці. Чекаємо на  бажання співпраці з української сторони».

Відповідаючи на запитання, чи позиція Інституту національної пам’яті України співпадає з позицією української влади, пан міністр відповів, що діалог між Інститутами національної пам’яті відбувався, але тепер  є проблеми. «Якщо українська сторона вважає, що історичні аспекти мають розв’язувати історики, то закликаю український ІНП до поважного діалогу з польським ІПН, залучення до ексгумаційних, реконструкційних робіт», – зазначив міністр МЗС Польщі. 

Читайте також: Глава МЗС Польщі Ващиковський розвернувся на вході до музею «Тюрма на Лонцького»

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 19:42 :58