Новини » Суспільство 6 листопада, 2017, 15:27
Прецедент у Празі: ніжинському ансамблю приготували сцену Російського центру
Фото: ukrinform.ua
Фото: ukrinform.ua

У неприємній ситуацію опинився ніжинський ансамбль «Народна криниця» у чеській столиці Празі – там українським артистам приготували для виступу сцену Російського культурного центру.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Facebook-сторінку народного депутата України Олександра Кодола. 

«До мене звернувся Посол України в Чехії Євген Перебийніс. Виявляється, Ніжинський ансамбль «Народна криниця» 30 жовтня мав виступати в Празі в Російському центрі культури! Причому наше Посольство України про це поінформовано не було. І лише якимось чудом цей концерт зірвався і вдалося уникнути скандалу», – йдеться у пості народного депутата.

У скані сторінки Російського центру науки й культури в Празі, яку розмістив Кодола, йдеться, що «виступ був скасований в останній момент через раптове захворювання учасників колективу, викликане ураганом, який пройшов у Празі 29 жовтня».

Як повідомив заступник директора Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. Заньковецької Михайло Сукретний, ансамбль був дійсно запрошений до Чехії, але де саме відбуватиметься захід, його учасники не знали. Дізналися про це лише в Празі і, звичайно, від концерту відмовились.

Начальник департаменту культури, туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко припускає, що то була провокація зі сторони організаторів.

«Вони їхали на один захід, а коли приїхали, організатори поміняли місце. І коли вони стали наближатися до нової адреси, побачили прапори, в тому числі російські, розвернулися і поїхали», – сказав Олександр Левочко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:26 :30