понеділок, 6 листопада, 2017, 10:32 Політика
«Paradise Papers» розкривають таємниці прихованого багатства світової еліти
<nbsp;>

Файли офшорної юридичної компанії показують фінансові операції королеви, великих транснаціональних корпорацій та членів кабінету Дональда Трампа. Найбільші світові корпорації, глави держав та світові діячі у сфері політики, розваг та спорту, які зберігали своє багатство у секретних податкових офшорах, з’явилися цього тижня у новому великому дослідженні діяльності офшорних імперій.

Було оприлюднено 13,4 млн файлів, які розкривають глобальне середовище, у якому можливе процвітання податкових зловживань та способи, якими найбагатші корпорації можуть легально захистити своє багатство.

Дані, які надійшли від двох офшорних постачальників послуг та реєстрів компаній у 19 податкових офшорах, були отримані німецькою газетою Süddeutsche Zeitung та поширені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань та їхніми партнерами, серед яких The Guardian, BBC і The New York Times.

Проект отримав назву Paradise Papers. Він містить інформацію:

  • Про мільйони фунтів з приватної нерухомості королеви Великобританії, що були інвестовані у фонд Кайманових островів, і частина її грошей вирушала до компанії, звинуваченої в експлуатації бідних.
  • Великі офшорні угоди членів кабінету міністрів, радників та спонсорів Дональда Трампа, включаючи суттєві грошові надходження від фірми, власником якої є зять Володимира Путіна, у компанію з перевезень Міністра торгівлі США Вілбура Росса.
  • Як Twitter та Facebook отримали сотні мільйонів доларів інвестицій від російських державних фінансових установ. Дві російські державні установи (ВТБ та Газпром Інвестхолдинг), що мають тісні зв’язки з Володимиром Путіним, фінансували значні інвестиції у Twitter та Facebook через бізнес-партнера Джареда Кушнера, зятя та старшого радника Дональда Трампа.
  • Фондом Кайманових островів з уникнення податків керував головний фінансист канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо.
  • Доти невідомий $ 400-млн офшорний фонд захищав багатство лорда Ашкрофта, одного з найбільших спонсорів Консервативної партії Великобританії.
  • Про ухилення від сплати податків транснаціональних корпорацій, включаючи Nike та Apple.
  • Як деякі з найбільш відомих людей кіно та телебачення захищають своє багатство за допомогою безлічі офшорних схем.
  • Мільярдні податкові відшкодування островами Мен та Мальта власникам приватних літаків та яхт класу люкс.
  • Складні офшорні мережі, якими користувалися два російських мільярдера, щоб купити частки у футбольних клубах Арсенал та Евертон.

Оприлюднення цієї інформації створює тиск на світових лідерів, зокрема, президента США Дональда Трампа та прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей, які неодноразово обіцяли обмежити схеми ухилення від сплати податків.

Опублікування цього дослідження, над яким працювало протягом року понад 380 журналістів, відбувається тоді, коли стрімко зростає нерівність глобального доходу.

Тим часом, транснаціональні компанії переміщують зростаючу частку свого прибутку в офшори – лише у минулому році 600 млрд євро. Провідний економіст Габріель Цукман опублікує дослідження цього питання пізніше на цьому тижні.

The Guardian

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: «Paradise Papers»: Британська королева вклала в офшори 10 мільйонів фунтів

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 19:28:47