Новини » Світ

Криваве вбивство на субмарині: В Данії встановили нові обставини смерті Кім Валь

Данський винахідник Петер Мадсен розчленував на своїй субмарині тіло журналістки Кім Валь. Проте це зізнанння – ще далеко не кінець усієї моторошної справи.

Тіло журналістки Кім Валь водою винесло на берег біля Копенгаґена наприкінці серпня цього року. На той момент її розшукували уже десять днів, – йдеться у сюжеті ТСН.

«Ми знайшли сумку, а в ній светр Кім Валь, шкарпетки і черевики. У цій же сумці ми виявили ніж і шматки металу, аби утримувати сумку на дні. згодом ми знайшли ногу. Потім – іншу ногу, і незабаром – ми побачили голову. Та страшні відкриття тільки почалися», – розповіли у поліції.

Цей моторошний детектив, який без перебільшення нажахав усю Європу стався у протоці, що розділяє дві країни. 30-річна  журналістка спустилася під воду зі знаменитістю 46-річним данським винахідником, щоби взяти інтерв’ю. Тоді її востаннє бачили живою.

«Він пояснив, що пилка, яку ми знайшли – належить йому, він користувався нею. І вона була серед його інструментів», – переповідали слідчі.

Бити на сполох почав хлопець Кім, який не дочекався її вдома. У той самий час підводний човен ішов на дно. Урятувати з води вдається лише Мадсена. Слідчі дізнались, що субмарину потопив Мадсен спеціально. Всередині знайшли кров і моторошне відео страт жінок. Ця знахідка, на думку прокуратури, доводить інтерес підводника-аматора до фетиша, тортур та вбивств.

Два місяці Мадсен називав себе невинним. 11 разів змінював свідчення. Спершу твердить – що вона вдарилася головою об важкий люк, згодом – ніби задихнулася чадним газом. Та крапки над і розставили судмедексперти – вона померла від 14 ударів ножем. Урешті данець зізнався і пояснив, що далі розчленував тіло журналістки пилкою, яку мав на борту субмарини, і викинув за борт. Та це ще не вся правда. Експерти додають жахливі подробиці – чоловік мав сексуальний контакт із тілом дівчини вже після того, як вона померла.

«Згадайте, коли ми всі були дітьми, яким простим був цей світ. Коли мені було лише 10, я постійно думав – а ким же я буду в 21 сторіччі? Чи міг я уявити, що буду науковцем чи навіть власником підводного човна», – розповідав Мадсен.

Місцева знаменитість – Мадсен –  власноруч збирав підводні човни та ракети. Свою першу – зібрав у 14 років, а до 46 років заснувати першу в світі аматорську космічну компанію. Чоловік мав три приватні субмарини.

Кім Валь писала для чи не всіх поважних світових видань. Її героями ставали військові, біженці, але найбільше вона полюбляла диваків.

Журналістка встигла зробити класні історії з вампірами з Нью-Йорка, лондонськими стриптизерками, вуду-магами з Гаїті та садо-мазохістами з Азії. За своїм останнім диваком – ученим – полювала кілька років. Спочатку казала, що хоче написати щирий портрет генія. Проте згодом зізналася подрузі: хоче вивести Мадсена на чисту воду.

Члени команди Мадсена зізнаються – він був дуже ексцентричним. Його колишній друг пригадав – наступної ночі після того, як «Наутилус» вдалося спустити на воду, отримав повідомлення від капітана. Той писав – на човен накладене прокляття і поки він живий – миру на човні не буде. Уже згодом після вбивства Валь він розповів поліції – мріяв накласти на себе руки саме на своєму найкращому винаходові.

Та може бути й інша – набагато прозаїчніша причина злочину – наркотики, які Мадсен міг контрабандою перевозити човном. Відомості про це шукають разом із загубленим телефоном дівчини. Тож у скандинавського трилера ще може бути продовження. Поліція взялася за справу японської туристки Казуко Тойонаґа, чиє понівечене тіло кинули у воду понад двадцять років тому. Петеру Мадсену тоді було 25 років. Та навіть на цьому – список маніяка може не закінчитися.

Детективи зі Швеції та Норвегії відкрили притрушені пилом теки і дійшли приголомшливих результатів – 120 нерозгаданих убивств, деякі з яких цілком збігаються з убивством Валь.

Суд над Мадсеном призначили на квітень. Час до вироку він проведе в своєму замкові-в’язниці. Побудована ще на початку 19 сторіччя вона має власний музей та не дуже суворий режим для бранців. Настільки, що ті навіть улаштовують концерти.

Loading...