понеділок, 6 листопада, 2017, 9:25 Суспільство
Астрономи виявили ознаки планетної системи біля найближчої до Сонця зірки
Враження художника про пилові ремені навколо Проксима Центавра. Ілюстрація eso.org
Враження художника про пилові ремені навколо Проксима Центавра. Ілюстрація eso.org

Телескоп ALMA в Чилі зареєстрував пил в околицях зірки Проксіми Центавра. Це свідчить про наявність планетної системи біля зірки, вважають астрономи Європейської південної обсерваторії.

Як повідомляє Укрінформ, світіння холодного пилу спостерігалося на відстані від однієї до чотирьох астрономічних одиниць від зірки Проксима Центавра, тобто від одного до чотирьох відстаней від Землі до Сонця.

Дані спостережень також говорять про можливе існування ще більш холодного пилового поясу, а можливо і багатокомпонентної планетної системи. У Сонячній системі присутні схожі структури значно більшого розміру; вважається, що такі пояси складаються з кам’яних і крижаних часток, яким не вдалося сконденсуватися в планети.

Основний автор нового дослідження Гіллем Англаде з Інституту астрофізики Андалусії (CSIC) в Гранаді (Іспанія) так пояснює значення відкриття: «Пил навколо Проксіми – дуже важлива знахідка. Після відкриття землеподібної планети Proxima b це перше свідчення існування у найближчої до Сонця зірки багатокомпонентної планетної системи, а не просто одиночної планети».

Читайте також: Вчені довели існування супутника «Чорний принц»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 21:39:09