Новини » Суспільство

Психологи пояснили, чому люди співпереживають собакам більше, ніж собі подібним

Дослідники з Північно-східного університету Бостона показали 240 студентам газетну замітку про напад зловмисника з бейсбольною битою. У жертви, нібито виявленої поліцією, були рвані рани, зламана нога, до того ж вона була без свідомості.

Дослідження опубліковане в журналі Society & Animals, – повідомляє Популярна механіка.

Психологи: люди переживают за собак больше, чем за себе подобных

При цьому вчені в процесі дослідження «міняли» жертву: нею ставала однорічна дитина, 30-річний дорослий, щеня і 6-річна собака. Після цього студенти проходили тест на емпатію (здатність співпереживати).

З’ясувалося, що випробовувані однаково сильно співпереживали цуценяті, собаці і дитині, але куди менше – дорослій людині.

На основі цього вчені зробили два висновки: по-перше, люди ставляться до тварин як до рівноправних членів сім’ї. «Вони не розглядали своїх собак як домашніх тварин, скоріше як» маленьких дітей, покритих шерстю «, або як таких же членів сім’ї, як і їхні власні діти», – йдеться в дослідженні.

По-друге, на здатність співпереживати, ймовірно, впливає сприйняття нами безпорадності жертви. Так, одна з можливих причин, по якій дорослий в цій ситуації викликає менше співчуття, може полягати в тому, що він, можливо, сам в цьому винен.

Схоже дослідження раніше проводила благодійна медична організація «Фонд Харрісона». Вона опублікувала два оголошення, в яких просила пожертвувати п’ять євро, щоб врятувати Харрісона від «повільної, болючою» смерті. В одному з них Харрісон був собакою, в іншому – людиною. У першому випадку пожертвувань було набагато більше.

Читайте також: Вчені з’ясували, чому собаки дружать з людьмиLoading...