неділя, 5 листопада, 2017, 16:30 Політика
Глава МЗС Польщі Ващиковський розвернувся на вході до музею «Тюрма на Лонцького» у Львові
Вітольд Ващиковський біля меморіалу воїнів УГА на Личаківському цвинтарі, Львів, 5 листопада 2017 року. Фото: Радіо Свобода
Вітольд Ващиковський біля меморіалу воїнів УГА на Личаківському цвинтарі, Львів, 5 листопада 2017 року. Фото: Радіо Свобода

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який другий день перебуває у Львові з офіційним візитом, відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Главі польського МЗС не сподобалося, що директор музею вважає, що у 1918 році Польща окупувала Західну Україну.

Ващиковський поклав квіти до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів поблизу музею «Тюрма на Лонцького». У програмі були відвідини музею, але польський міністр розвернувся на вході.

«Міністр запитав у мене, чи Західна Україна була окупована у 1918 році. Я відповів, що так, що це була окупація. Відтак він різко розвернувся з порога і не зайшов у музей. Це було, на мою думку, зроблено зумисно, це зумисний політичний крок», – прокоментував на місці директор музею Руслан Забілий.

Нагадаємо, вчора, 4 листопада, у Львові Вітольд Ващиковський провів брифінг.

Він зокрема заявив: «Нас дуже тішить, що в Україні назагал нема антипольських настроїв, українське суспільство до нас прихильне. Але спостерігаємо, – є певні особи, які поводяться неприязно. Ми відкриті для того, щоб наші історичні польсько-українські моменти з’ясовувати. Польща вже давно запропонувала багато різних шляхів співпраці, –  створення відкритої групи співпраці у Польщі, минулорічна пропозиція президента Дуди, щоб створити об’єднавчий процес на кшталт Яд Вашем. Також віце-прем’єр, міністр кульутри Польщі Пйотр Глінскі, будучи в Україні, також запропонував міжнародну форму співпраці. Чекаємо на  бажання співпраці з української сторони. Поза деклараціями міністерства  закордонних справ  були здійснені реальні кроки  співпраці з Польщею, для якої ми відкриті», – передає кореспондент  IA ZIK. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-22 09:18 :15