субота, 4 листопада, 2017, 19:12 Світ
У Дюссельдорфі відбулися сутички поліції з ходою курдів
Фото: rp-online.de
Фото: rp-online.de

У Дюссельдорфі в суботу, 4 листопада, відбулася хода курдів за звільнення лідера Робітничої партії Курдистану (РПК) Абдуллаха Оджалана, що відбуває ув’язнення в турецькій в’язниці.

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

На акції очікувалося до 25 тисяч учасників. Багато демонстрантів несли в руках прапори із зображенням Оджалана. При цьому днем ​​раніше Вищий адміністративний суд землі Північний Рейн – Вестфалія підтвердив існуючу в юридичній практиці заборону на використання зображення лідера РПК, яка ще з 1993 року визнана в Німеччині терористичною організацією.

Фото: rp-online.de
Фото: rp-online.de

В результаті поліція зупинила ходу і зажадала згорнути прапори з Абдуллахом Оджаланом. За даними поліції, після цього учасники акції почали закидати співробітників правопорядку різними предметами і атакували їх з держаками прапорів. У відповідь був застосований сльозогінний газ. Кілька демонстрантів тимчасово затримали.

Фото: rp-online.de
Фото: rp-online.de

До цього остання акція курдів на підтримку Оджалана на території Німеччини пройшла у вересні в Кельні. Після неї посла Німеччини в Анкарі Мартіна Ердмана викликали в МЗС Туреччини. На думку турецької влади, на тому заході проводилася «терористична пропаганда». Анкара звинуватила Берлін в політиці подвійних стандартів: незважаючи на те, що символіка РПК в країні заборонена, кельнські поліцейські ніяк не перешкоджали демонстрації плакатів з фотографією Оджалана і партійної символіки.

Фото: rp-online.de
Фото: rp-online.de

Нагадаємо, що сьогодні масові акції відбулись і в Москві. Один з лідерів російських націоналістів заявив про 70 затриманих поліцією.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 14:40:03