Новини » Політика 4 листопада, 2017, 0:55
Смешко: У баланс посад Президента і Прем’єр-міністра закладено конфлікт

В будь-якій країні світу повинен бути один керівник. Адже, коли певна політична сила підтримує Президента і він частково формує правоохоронну структуру, наприклад СБУ та впливає на інші, відбувається конфлікт інтересів між посадами Президента і Прем’єр-міністра України.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK сказав голова СБУ (2003-2005 рр.) Ігор Смешко.

«На жаль, в Україні є системне не розуміння того, як повинна працювати при демократії виконавча, законодавча і судова гілки влади. Адже балансом інтересів є виконавча гілка влади, яка формує правоохоронні органи», – розповів Смешко.

Він вважає, що величезною проблемою є те, що у посади Президента і Прем’єр-міністра України одразу закладений конфлікт інтересів.

«Коли певна політична сила підтримує Президента і він частково формує правоохоронну структуру, наприклад СБУ та впливає на інші, відбувається конфлікт інтересів між посадами Президента і Прем’єр-міністра України. Адже інша політична сила, яка входить у коаліцію має свою партію та МВС. Але в будь-якій країні світу повинен бути один керівник», – прокоментував Смешко.

На що нардеп Борислав Береза зауважив, що в Україні завжди був дуалізм і сильний прем’єр та сильний президент, породжують конфлікт.

«Пам’ятаєте, Ющенко-Тимошенко? Але й був Янукович-Азаров, коли взагалі нічого не було», – додав він.

«З 2005 року Конституція 1996 року не працює, тому що перші два президенти однозначно очолювали гілку влади, але безумовно там був «зашитий лукавий». І професор Майерсон, лауреат Нобелівської премії, який декілька разів приїжджав до нас і говорив про те, що при такій системі влада буде розриватися на частини. Але, якщо законодавча гілка влади не контролює правоохоронні органи з глибиною і параметрами контролю, то обов’язково вони будуть загнивати», – сказав Смешко.

Ведуча звернулася до опонента Смешка Бориса Берези і запитала, чому цього разу немає яскраво вираженого тандему Порошенко-Гройсман, а саме є Порошенко-Аваков?

«Тому що це два центри, які зараз впливають на країну. І, коли б був Яценюк, то був би тандем Порошенко-Яценюк, а зараз це Порошенко-Аваков. І Аваков став таким центром, тому що Яценюка немає в активній політиці. А зараз «Народний фронт» представляє виключно Аваков», – прокоментував Береза.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 01:33 :57