четвер, 2 листопада, 2017, 11:05 блоги Економіка
Литва презентує «План Маршалла для України» Канаді, США, Японії та ЄС
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

6 листопада 2017 року в Сеймасі Литовської Республіки відбудеться презентація «Нового європейського плану для України» (т. з. «Плану Маршалла для України») для послів Канади, США, Японії та держав-членів ЄС.

Просування «Нового європейського плану для України» є одним із важливих питань в рамках політичного діалогу України та Литовської Республіки на рівні керівництва держави, Уряду, депутатів обох парламентів та МЗС.

Литва вже ініціювала політичні дискусії на рівні держав-членів ЄС, а також планує продовжити переговори депутатів Сеймасу з депутатами Європейського Парламенту та парламентів країн-членів ЄС, європейськими політичними партіями, Європейською Комісією та іншими інституціями ЄС для опрацювання цього питання та передбачення відповідної фінансової підтримки для України у рамках нового бюджету ЄС на 2020-2027 рр.

Основною метою «Плану Маршалла для України» є надсилання потужного політичного сигналу на підтримку європейського шляху розвитку України для уникнення появи скептичного ставлення українського суспільства щодо євроінтеграційної перспективи, а також консолідації зусиль трансатлантичної спільноти (передусім, ЄС, США та Канади) для надання дієвої практичної допомоги нашій державі, а також законодавче збереження з боку всіх державних установ Литви курсу надання всебічної допомоги нашій державі.

Читайте за темою: «План Маршалла» може допомогти Україні у боротьбі з російською агресією

Сприйняття ініціативи серед європейських та американських партнерів в цілому є досить позитивним. Литовська сторона наразі активно опрацьовує питання фінансового наповнення ініціативи «Плану Маршала», серед іншого, шляхом пошуку відповідних фондів, передусім, у Німеччині та США, а також шляхом опрацювання можливості формування фінансового підґрунтя для «Нового європейського плану для України на 2017-2020 рр.» в рамках презентованого Єврокомісією 14 вересня минулого року «Зовнішнього інвестиційного плану ЄС» (EU External Investment Plan).

Читайте також: У Литві пояснили, чому допомагають Україні боротися проти Росії

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 05:22 :15