Новини » Львів 1 листопада, 2017, 11:58
У Ходорові вшанують захисників ЗУНР, які полягли в нерівному бою

Сьогодні, 1 листопада, о 14:00 в м. Ходорові відбудеться урочисте віче з нагоди відзначення 99 річниці ЗУНР.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Жидачівської райдержадміністрації.

Представники духовенства, керівництво Ходорівської ОТГ та громадськість району біля пам’ятного хреста Українським Січовим стрільцям на вул. Тернопільській вшанують захисників ЗУНР, які полягли в нерівному бою в листопаді 1918 в м. Ходорові.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, у ніч на 11 листопада 1918 року, приблизно о 3 годині, невеличкий Ходорівський гарнізон Українських Січових стрільців затримав польський військовий ешелон. Розпочався нерівний бій. За величезної переваги поляків, після двохгодинної боротьби, українці відступили до с. Новосільці. В нерівному бою полягло 20 захисників ЗУНР. Обидві сторони конфлікту тоді зазнали великих втрат – 41 особа убитими та 50 поранених. Українських бійців поховали на міському цвинтарі. Як символ людської дяки героям тодішніх подій у Ходорові височить хрест на могилі Українських Січових стрільців.

У період УНР та ЗУНР Ходорів став важливим центром багатьох історичних подій. В м. Ходорові, в приміщенні колишнього повітового суду (тепер місцева школа №3 ім. Героя Небесної сотні Романа Точина) певний час була розміщена начальна команда УГА та керівні установи ЗУНР. Саме тут на початку 1919 року, за участю керівників ЗУНР (Президент ЗУНР Євген Петрушевич й військові лідери), представників УНР (Симон Петлюра) та політичних і військових лідерів країн Європи й США відбувались міжнародні переговори, під час яких вирішувалась майбутня доля Української державності.

У той складний період, на жаль, не вдалося зберегти суверенітет і територіальну цілісність молодої Української держави, яку окупували іноземні завойовники. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:38 :35