середа, 1 листопада, 2017, 17:11 Політика
Міноборони активно бореться за готель «Козацький» у Києві

За численні держпідприємства, які Міністерство оборони України отримало у спадок від Радянського Союзу, йде багаторічна судова війна.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

Сотні тисяч гектарів землі, тисячі будівель та понад сотня державних підприємств – це спадщина, яку Міністерство оборони України отримало від Радянського Cоюзу. Держпідприємства – ательє, їдальні, лазне-пральні комплекси, військові магазини, склади та готелі – обслуговують армію. Частина з них в занепаді, долю ще кількох вирішують у судах. Так сталося і з готелем «Козацьким» на Майдані Незалежності у Києві.

За останні два десятки років численні посадовці догосподарювалися до того, що від спадщини Міноборони залишилися або руїни, або величезні борги.

Серед спадку радянського «воєнторгу» є також близько десяти готелів. Частина з них – в занепаді, долю ще кількох вирішують у судах. І лише три – досі працюють саме як готелі. За один із них шість років Міноборони веде справжню війну.

Мова йде про готель «Козацький», що розташований у серці столиці, на Майдані Незалежності. На місці, де кожен квадратний метр просто приречений на прибуток, державний готель довели до руїни. Стан його був таким, що у 2011 році цегляна брила впала на голову пішоходу і чоловік загинув.

«Ми, люди, котрі волонтерили і брали участь в деяких подіях, пов’язаних і з революцією та з війною, офіційно зареєструвались на конкурс та принесли свою програму. І виграли його півтора року тому, у березні 2015-го. До нас готель був збитковий, сума становила вісім мільйонів гривень. І коли ми почали ним займатись, він став навіть прибутковим. І це при тому, що рахунки є заблоковані», – розповів заступник голови Громадської ради при Міноборони Андрій Шатілін.

Він також наголосив, що за порядок у готелі довелося повоювати.

«Як тільки ми почали наводити лад, по нас почали «бити» свої, Міністерство оборони. Воно неоднорідне. Ми не скажемо, що всі люди в Міністерстві оборони «крадуни», але система стара і ми зіткнулися з посадовим особами, які чітко «воювали» на боці ворога у цій ситуації», – додав Шатілін.

Про перипетії українського «воєнторгу» журналістам розповів державний секретар Міноборони України Олександр Дублян.

«Із самого початку створення даних підприємств, тобто місць для проживання військовослужбовців, було непритаманним для діяльності Міністерства оборони. Тому Міноборони повинне позбуватися непритаманних йому функцій», – сказав держсекретар Міноборони України Олександр Дублян.

Також він наголосив, що історія з боргами готелю «Козацький» на Майдані Незалежності розпочалась кілька років тому. І суд заарештував рахунки.

«У 2000 році була укладена тристороння угода, а у 2011 незаконно уклали ще одну, додаткову. І саме останній документ ввів обтяження на даний готель», – прокоментував Дублян.

Угода була укладена між держпідприємством «Готель Козацький», до якового належить ще декілька об’єктів у столиці, та офшорною компанією «Карлтон трейдінг ЛТД» і її дочірньою компанією «Карлтон трейдінг Україна». «Карлтон», буцім, вклав у готель мільйони гривень і очікував на повернення своїх інвестицій. Цього, за їхніми словами, не відбулося – і представники приватних компаній пішли до Стокгольмського арбітражного суду. Там Феміда стала на їхній бік – і тепер вони прагнуть вже через українські суди стати співуправлінцями готелю.

До слова, ЗМІ пов’язують компанію «Карлтон трейдінг ЛТД» з Ігорем Коломойським.

«Фактично, ми боролись не тільки з групою «Карлтон» і тими людьми, які просто вкрали у держави в центрі міста готельний комплекс вартістю близько 40 мільйонів доларів. Зіткнулися з тим, що повинні воювати на два фронти», – зазначив заступник голови Громадської ради при Міноборони Андрій Шатілін.

Де-факто, в готелі «Козацькому» зараз керує Борис Каплонов, саме він переміг у конкурсі Міноборони. Він бідкається: повноцінно заклад працювати зараз не може.

«Близько чотирьох мільйонів гривень, котрі у нас є на безготівкових рахунках, заблоковані. Також ми не можемо обслуговувати людей за безготівковими розрахунками. І втрачаємо величезну кількість партнерів та гостей, котрі могли б заселитися і розрахуватися карткою», – розповів т.в.о. директора ДП «Готель Козацький» Борис Каплонов.

А де-юре, тобто на папері, т.в.о. директора є Валерій Пономаренко, хоч в конкурсі він і програв. Два директори й досі перетягують владний канат у суді. Журналісти звернулися до пана Пономаренка по коментар.

«Я пораджусь із своїми адвокатами, оскільки зараз йде маса судових процесів, щоб це не вплинуло на цю справу. Тоді, можливо, це й буде можливо. А можливо, й почекаємо, бо тривають суди», – телефоном сказав т.в.о. директора ДП «Готель Козацький» Валерій Пономаренко.

Позиція ж Міністерства оборони – чітка.

«Що стосується Пономаренка, то так, є таке рішення суду. Ми його виконали, але і далі продовжуємо претензійно-позовну роботу. Все одно готель «Козацький» ми з рук не випустимо. Це наш обов’язок – зберегти майно», – вважає держсекретар Міноборони України Олександр Дублян.

Щоб з’ясувати, чи існує зв’язок між компанією «Карлтон трейдінг Україна» та Валерієм Пономаренком, який досі судиться за посаду, журналісти поїхали туди, де зареєстрована компанія. Але там не вдалося ні з ким поспілкуватися, окрім охорони, яка сказала, що повідомить про приїзд журналістів, але наголосила: «Гарантуємо, що навіть не передзвонять».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:41:48