середа, 1 листопада, 2017, 13:34 Львів
Інвестори львівського ЖК замість зеленої зони отримали бетонні джунглі

Інвестори львівського ЖК «На Тернопільській» замість обіцяної прибудинкової території отримали приватний дитячий садочок та додаткові багатоповерхівки. Люди обурюються, адже забудовник «вкрав» у них обіцяний затишний куточок.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

У Львові забудовник «Новий Львів», що зводить ЖК «На Тернопільській», пропонує інвесторам якісні квартири, зону відпочинку, дитячий майданчик та паркінг. Із шести секцій споруджено уже п’ять. Однак самі мешканці комплексу переконують: у домівках, які вже здали в експлуатацію, жити просто неможливо. Мовляв, там не підведено жодних комунікацій.

«Маємо будинок, який, згідно документів, здали в експлуатацію. Однак, закономірно, що комунікацій ніхто не підвів. Людям доводиться брати воду з труби на вулиці», – заявляють інвестори.

Та Анатолій Гусманов, директор компанії «Новий Львів», яка й обслуговує ці будинки, переконує: вода на Тернопільській є. Спеціальний шланг вивели на вулицю лише для будівельників.

«Що ж стосується газу, то така ситуація виникла через те, що «Львівгаз» не приймав лічильники, встановлені у будинку. Ми навіть із мешканцями писали спільну заяву, де вимагали, аби підприємство аргументувало свої дії. Однак належної відповіді не було, тож забудовник пішов на те, щоб повністю замінити всі лічильники», – розповів Гусманов.

Та обурює інвесторів і те, що досі не бачили обіцяного благоустрою і облаштування території. Понад те, будівництво дитячого садочка на 56 місць, яке затвердили ще у 2007 році, приховувало новий сюрприз.

«Там, де мав бути дитячий майданчик, вирішили побудувати приватний садок. Нас це зовсім не влаштовує, адже не хочемо споруди всередині двору. Вона заважатиме заїзду пожежних авто чи машин швидкої допомоги», – кажуть інвестори та додають: забудовник ще й змінив план. Замість шести секцій планує зводити цілих вісім.

«Передбачалось, що комплекс буде йти такою літерою «Г». Та тепер будинки розташовані колом. Тож навіть для дитячого садочка порушується режим інсоляції. За державними санітарними нормами, для дошкільних навчальних закладів він має становити – до трьох годин. Та, замкнувши усе це в кільце, вони не зможуть цього дотриматись», – наголошує юрист Роман Салабай.

Однак представник забудовника, юрист ПП «Львівдах» Олег Івченко запевняє: жодних порушень у зведені садочка та додаткових секцій немає.

«Дитячий садок – це обов’язок, покладений на нас громадою міста. Щодо інших житлових будинків, то треба розуміти: ми не можемо будувати усе, що хочемо – існують певні норми. Ті, хто видає дозвільні документи, перевіряють можливість будівництва об’єкту. Якби хотіли побудувати щось зайве, місто просто б не дозволило», – переконує Олег Івченко.

В Інспекції архітектурно-будівельного контролю Львова підтверджують: будівництво додаткових секцій – законне.

«Зараз там зводять три об’єкти і садочок, на них є зареєстровані документи. Та у будівництві садочка були виявлені порушення, тож Інспекція скасувала дозвіл і зобов’язала припинити роботи, поки проблеми не усунуть. Що ж стосується інших трьох будинків, то на них розроблена проектна документація, будівництво здійснюється на землі, відведеній у законному порядку. Та там були виявлені зовсім інші порушення», – розповів начальник юридичного відділу Інспекції Святослав Кіндратів.

Інвестори комплексу здогадуються, про які саме порушення йдеться. Адже неодноразово спостерігали за діями будівельників.

«Два тижні тому вони викидали сміття просто на проїжджу частину біля мого авто. На зауваження не реагували, тільки хитро посміхалися. До того ж, у них минулого тижня повністю обвалилося риштування», – розповіли мешканці ЖК.

У халатності будівельників знімальна група переконалася на власні очі. Робітники не лише залишають усе своє сміття у ще не зданих об’єктах. Вони самі ходять без шоломів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 10:40:45