середа, 1 листопада, 2017, 13:19 Львів
«99-та річниця ЗУНР»: у Львові на Личакові вшанували пам’ять українських воїнів
Фото: oblrada.lviv.ua
Фото: oblrada.lviv.ua

Сьогодні, 1 листопада, на Львівщині урочисто відзначають 99-ту річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

Керівництво області, міста, військові, громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі та могили Президента Національної Ради ЗУНР Є.Петрушевича. Також запалили лампадки на могилах загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань № 76.

Фото: oblrada.lviv.ua
Фото: oblrada.lviv.ua

Опісля усі присутні помолилися за тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежність України. 

«Сьогодні ми вшановуємо полеглих воїнів УГА, Січових Стрільців та відзначаємо День великої слави, а саме – встановлення першої державності на західноукраїнських землях в минулому 20 столітті. За ці 99 років змінилося насправді небагато, – зазначив під час виступу на громадському віче голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Жодна нація не реалізовує свої право на самовизначення без сильного війська та сильного військово-політичного керівництва. Вшановуємо тих, хто віддав життя за Україну і пам’ятаємо про те, хто залишився одвічним ворогом. Його ми маємо перемогти і ми це обов’язково зробимо!».

Фото: oblrada.lviv.ua
Фото: oblrada.lviv.ua

Окрім того, сьогодні біля головного входу в будівлю Львівської обласної державної адміністрації відбулося театралізоване військово-історичне дійство «Проголошення ЗУНР». А центральними вулицями Львова пройшлися патрулі-реконструктори у формі Українських Січових Стрільців, які вітали львів’ян та гостей міста з річницею ЗУНРу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 05:33:33