вівторок, 31 жовтня, 2017, 11:55 Суспільство
ZIK покаже «Січ» – документальний фільм про імунітет України від «русского мира»
ZIK
ZIK

У середу, 1 листопада, в день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), в ефірі телеканалу ZIK вийде документальний фільм виробництва «Радіо Свобода» під назвою «Січ».

Чому Україна не приймає «русский мир»? Що лежить в основі імунітету проти «імперського вірусу»? На чому тримається здатність країни до самозахисту? Чому, коли українці бороняться, вони завжди будують «січ»?

Герої стрічки – українські військовослужбовці, добровольці – учасники бойових дій на Сході, сучасні козаки та отамани Запорізької Січі, активісти та волонтери.

Стрічка висвітлює події 2014 року, коли на українській землі з’явились перші російські окупанти та реакцію на це місцевого населення Запоріжжя, зокрема створення самоорганізацій для захисту міста та появу перших батальйонів у зоні АТО з військовими із Запоріжжя.

«Насправді ця ситуація з російською агресією, нашою революцією і теперішньою розбудовою України не почалася в 14-му році. Це ланки одного процесу. Насправді українська нація розпочалася з козацьких земель, ми стоїмо на цьому фундаменті, на цій землі, яка завжди прагнула державності. Звичайно, що ці козацькі місця і, зокрема, місто Запоріжжя не могло відреагувати по-іншому, коли ворог з’явився вже не із Заходу, а зі Сходу. Тим більше такий ворог, який багато років підступно себе називав другом», – говорить один з учасників зйомок, підприємець, учасник бойових дій Валерій Прозапас.

Як стверджує автор, режисер та продюсер стрічки, редактор інформаційних програм «Радіо Свобода» Ірина Штогрін, «Січ» – документальний фільм про імунітет України проти вірусу «русского мира».

«Одним із героїв стрічки є В’ячеслав Зайцев, кіборг, етнічний росіянин, історик і учасник бойових дій з березня 2014-го року, який пояснює, чому «Україна є і буде». Власне, «Січ» і є фільмом про «антидот», який передається через дотик, звук, слово і рятує країну в найважчі часи. Це фільм про здатність цієї землі до самозахисту. Це фільм про те, як свобода проростає через «імперський граніт» і «совкові завали». Це фільм про те, чого не врахували кремлівські стратеги...», – наголошує Ірина Штогрін.

Тож не пропустіть документальний фільм «Січ» на телеканалі ZIK у середу, 1 листопада, о 16:00.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:45:57