вівторок, 31 жовтня, 2017, 13:00 Політика
Найближче до НАТО ми були у 2006 році, – Тарасюк
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

У 2006 році Україні вдалось налагодити комунікацію із НАТО. Організація була готова надати нам план дій щодо членства. Але у найвідповідальніший момент тодішній прем’єр-міністр Янукович відмовився підписувати документи, обґрунтувавши це тим , що наша держава ще не готова до такого кроку.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав депутат Верховної Ради України, колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

«Найближче до отримання плану дій щодо членства в НАТО ми були у 2006 році. Тоді, влітку, я вів переговори з Генеральним секретарем керівництва організації. Як наслідок нам погодились надати ПДЧ. Потрібно було лише узгодити, у якому місті підпишемо документи. Та попри досягнуті домовленості, все пішло шкереберть», – пригадує Борис Тарасюк.

Внаслідок зради соціалістів уряд очолив Янукович. Він поїхав 14 вересня 2006 року до Брюсселя і на засіданні Вищого органу НАТО, а саме Північноатлантичної ради, заявив про те, що українці не готові до ПДЧ, коментує гість програми.

«Звичайно, це зламало всі надії, слова, плани. Почувши нашу відмову, у НАТО почала дмухати на холодне. Хоч стосунки із нами продовжувались, але в багатьох з’явилась пересторога стосовно ПДЧ. Слід зауважити, що із приходом до влади демократичних сил в Україну, наша позиція змінилась. Тоді в січні 2008 року наближався саміт НАТО у Бухаресті. Наш президент, голова Верховної Ради і прем’єр-міністр підписали лист із проханням таки надати нам ПДЧ. На жаль, у НАТО добре запам’яталась наша раптова відмова. Тому, в наслідок довгої дискусії, нам не дали плану дій, але пообіцяли, що з часом Україна та Грузія стануть членами цієї міжнародної організації», – каже депутат ВРУ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:05:05