Новини » Економіка 31 жовтня, 2017, 11:43
Мінінфраструктури обіцяє здешевити електромобілі в Україні на 40%
Радник міністра інфраструктури України Олександр Озеран. Фото: Микола Тис/ZIK
Радник міністра інфраструктури України Олександр Озеран. Фото: Микола Тис/ZIK

Робоча група Мінінфраструктури розробила законопроект, який дозволить здешевити електричні автомобілі для громадян на 40%.

Про це повідомив радник міністра інфраструктури України Олександр Озеран під час Українського автомобільного форуму у Львові.

«Якщо все піде добре і наша концепція буде прийнята як закон, вартість електричного транспорту має впасти до 40%», – повідомив О.Озеран.

З його слів, міністерство інфраструктури розробило концепцію розвитку електричного транспорту в Україні, яка передбачає низку цікавих пропозицій для виробників, одна із них – нульовий податок на прибуток на видобуток літію, виробництво літієвих батарей та суперконденсаторів. «Вважаю, що ми як вікно у Європу маємо великі перспективи, особливо для азійських інвесторів, які зараз набагато більше вкладають у виробництво електричного транспорту і хочуть його продавати в Європу. Вважаю, що Україна є гарним майданчиком для цього», – сказав О.Озеран.

«Усе може бути вирішено тільки законом – це нульове ПДВ на імпортортовані та вироблені в Україні електрокари, зняття 5% платежу в Пенсійний фонд при реєстрації, додавання операцій з купівлі електрокарів до переліку дій, які дають можливість отримати податкову знижку, зняття акцизу у 109 євро. Разом усі ці стимули можуть дати знижку до 40%. Ми розуміємо, що такої знижки насправді не буде, бо імпортери та виробники піднімуть свою маржу на здешевлених електрокарах, але тим не менше велика знижка буде. Законопроект розроблений і проходить фінальне доопрацювання у парламентських фракціях. Думаю, він буде внесений у ВР до кінця року», – зазначив радник міністра на брифінгу журналістам.

З його слів, згаданий законопроект щодо внесення змін до податкового кодексу стосовно комплексного розвитку електричного транспорту розроблений робочою групою міністерства, через яку пройшло понад 100 людей з усього ринку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 21:28 :04