вівторок, 31 жовтня, 2017, 20:00 Політика
Ільмі Умеров: Не боюсь повертатись у Крим, бо це моя Батьківщина

Я, як нормальна людина, боюся втратити свободу, але на Батьківщину повертатися не боюсь.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу  на телеканалі ZIK заявив звільнений з російського полону заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, відповідаючи на запитання телеглядача, чи він не боїться повертатися у Крим після арешту в РФ.

«На рахунок того, чи боюся, чи ні, я одразу скажу що я, як нормальна людина боюся втратити свободу, але на Батьківщину повертатися не боюся», – заявив Ільмі Умеров.

Він також розповів, що після анексії Криму у нього було чимало можливостей, аби покинути територію та попри все він залишився в анексованому Росією Криму.

«Після становлення окупаційної влади в Криму, у мене було чимало можливостей, аби поїхати, але я не виїжджав, я не змінював свої переконання, своєї думки. Я продовжував говорити, що анексія – це анексія, а окупація – це окупація та про те, що я не визнаю юрисдикцію Російської Федерації в Криму. І зараз, після ось такого звільнення найбільше моє бажання – повернутися в Крим», – зазначив Ільмі Умеров.

Та перш ніж поїхати в Крим, як розповів звільнений з російського полону заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, він має виконати ще одне зобов’язання:

«Коли мені було дуже важко, канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала мені лікування на території Німеччини, але я не міг цим скористатися, бо був під підпискою про невиїзд. Але зараз, коли ми були в Адміністрації Президента, під час зустрічі із Порошенком, йому принесли телеграму від Меркель у якій вона підтвердила свою пропозицію. Тому мабуть, моя перша поїздка буде до Німеччини на обстеження і можливо, на якийсь курс лікування. А вже потім, оцінивши ситуацію, яка буде на той момент, я обов’язково поїду додому», – наголосив Ільмі Умеров. 

Нагадаємо, Ільмі Умерова було засуджено на 2 роки колонії-поселення за обвинуваченням у нібито публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Звільнити Умерова, Чийгоза та інших кримськотатарських політиків і громадських активістів неодноразово вимагали міжнародні й російські правозахисні організації. Вироки, винесені кримчанам російськими судами, засуджують США та Євросоюз.

25 жовтня російська сторона передала Чийгоза й Умерова Туреччині, а вже 27 жовтня вони повернулися в Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 10:04 :08