Новини » Політика

Ілля Пономарьов назвав спільну ознаку трьох гучних замахів в Україні

Я б об’єднав замах на Аміну Окуєву та Адама Осмаєва у червні, підрив авто, де загинув Тимур Махаурі, замах на Мосійчука та те, що відбулося вчора – вбивство Аміни Окуєвої. І об’єднує їх те, що це не демонстративні вбивства, як у випадку Павла Шеремета, де було байдуже кого вбити, головне, щоби це було демонстративно, то тут очевидно, що полювали конкретно за цими людьми.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK заявив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

«Якщо говорити про вчорашню ситуацію, вбивство Аміни Окуєвої, то я б поєднав замах на неї та Адама Осмаєва у червні, підрив авто, де загинув Тимур Махаурі, замах на Мосійчука та те, що відбулося вчора.

І об’єднує їх те, що це все відбувалося не демонстративно, як у випадку вбивства Павла Шеремета, де було байдуже на кого напасти, головне, щоби це було резонансно, демонстративно, щоб був терористичний характер. А тут чітко зрозуміло, що полювали конкретно за цими людьми», – каже Пономарьов.

Екс-депутат Держдуми РФ додав, що очевидним є той факт, що між цими людьми – Адамом Осмаєвим, Аміною Окуєвою, Ігорем Мосійчуком та Тимуром Махаурі є певний зв'язок. 

«У них є спільні справи, спільні взаємостосунки і очевидно, що мотив мав би бути із цим пов'язаний. Варто зазначити, що між цими людьми є і ділові стосунки, і політичні, і цілком можливо, що були й комерційні, про які ми не знаємо. Але очевидно, що якийсь зв'язок між ними усіма таки існує» – зазначив Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, ввечері, 30 жовтня, на залізничному переїзді біля селища Глеваха, що під Києвом, диверсанти розстріляли авто, у якому їхала Аміна Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв. Жінка від отриманих поранень померла на місці, Осмаєва поранено. Нардеп Ігор Мосійчук, помічницею якого була Аміна Окуєва, повідомив, що жінка загинула від пострілу в голову.  

«Учора після вбивства Аміни Окуєвої її поранений чоловік Адам Осмаєв заявив, що це справа рук тих же осіб, які вчинили замах на мене. Я додам, що ця ж група вчинила ще ряд вбивств, у тому числі підірвали Тімура Махаурі. Коло зжимається! І сьогодні (31 жовтня. – Ред) вже можуть бути проміжні результати зі встановлення цієї диверсійної групи», – написав він пізніше на своїй сторінці у Фейсбук. 

Також, як раніше заявляв в ефірі телеканалу ZIK, командир батальйону ім. Джохара Дудаєва Адам Осмаєв, коментуючи вибух, під час якого постраждав народний депутат Ігор Мосічук, замовником замаху на вбивство був безпосередньо Рамзан Кадиров.  Адже те, що сталося – почерк саме його терористичного угруповання. 

«Це однозначно почерк «кадирівців». Вони не гребують жодними жертвами. Звичайно, слідство встановить усе це краще. Однак, на мою думку, ми маємо справу із терористичним угрупованням, яке діє від ФСБ та Рамзана Кадирова. Я їх не розділяю, бо, в принципі, вважаю однією організацією», – підкреслив Осмаєв. 

Водночас він припустив: для досягнення своїх цілей терористи можуть наймати різні банд формування. Та замовник – саме з Росії. Мосійчуку ж просто пощастило, адже міни – досить неточна зброя.

Читайте також: Інформатор з оточення Окуєвої та Осмаєва міг видати місце їхнього перебування

Loading...