Новини » Суспільство 250

Фільми про життя військових на передовій АТО покажуть у львівських кінотеатрах

Зустріч військовослужбовців Львівського гарнізону, школярів та представників громадських організацій з героями фільму «Позивний Зеніт». Фото: Микола Тис/ZIK

З 2 по 9 листопада у львівських кінотеатрах львів’ян запрошують на перегляд п’яти документальних фільмів «Позивний Зеніт», де покажуть історію, як українські авіатори стали піхотинцями і перемагали ворога поблизу Донецького аеропорту.

Про це йшлося на зустрічі львів’ян із героями фільму, передає кореспондент ІА ZIK.

«Позивний Зеніт» – п’ять фільмів, знятих на звичайний телефон самими авіаторами, які входили до Зведеного загону ПС ЗСУ «Дика Качка». Боролися військові на опорному пункті «Зеніт», що поблизу Донецька, прикриваючи північні підступи до Донецького аеропорту (ДАП).

Навіть попри майже повне оточення (з трьох сторін, – Ред.) військові гідно боролися проти бойовиків. І завдавали їм значних втрат. Хоч спочатку вони й подумати про таке не могли.

«У вересні (2014-го, – Ред.) особовий склад евакуювали, але вирішили позицію не залишати. Враховуючи те, що наша специфіка – авіатори, зенітно-ракетні війська, то було зрозуміло, що після Мінська застосовувати авіацію в зоні АТО заборонено. Тому вирішили сформувати зведений підрозділ. Тоді ще навіть не знали, що будемо на прикритті Авдіївки і не допустимо оточення ДАПу», – говорить начальник штабу повітряного командування «Захід» Олег Струнціцький.

 

За його словами, авіатори йшли до загону лише за особистим бажанням. Тут були як звичайні рядові – так і полковники. І мусили опановувати новий фах – ставали зенітниками, кулеметниками тощо. Готувалися до війни спершу два тижні, а наступні ротації – всього лиш тиждень.

Про фільм, як зазначає військовий, навіть не думали. Просто знімали на телефон те, що з ними відбувалося. Багато боїв тут немає – але тут вдасться побачити, як живуть люди, в яких основна робота – війна.

«Насправді, фільм був без режисури. Жодних запланованих сцен не було. Також тут мало війни – але багато нашого життя. Як веселимося на передовій, як ремонтуємо техніку, чим займаємося. Та й головного героя теж нема – тут історії 70-ти хлопців, які пройшли через «Дику качку», – додав пан Струнціцький.

Загалом, крізь лави загону пройшла понад тисяча учасників. З них – 11 загинули, а 50 отримали поранення.

На зустріч із героями прийшли різні люди – військові, діти, школярі і просто небайдужі. Усіх об’єднувала гордість за тих людей, які бережуть спокій країни.

Додамо, фільми можна переглянути щодня у Львові з 2 по 9 листопада у кінопалаці «Коперник» о 14:00 або ж у «Планеті Кіно» у «Кінг Кросі» о 13:30.

Loading...
Loading...
Loading...