вівторок, 31 жовтня, 2017, 13:57 Політика
Агресія Путіна втричі збільшила прихильність українців до НАТО, – Тарасюк
Фото: real-info.info
Фото: real-info.info

Серед українців завжди були прихильники ідеї вступу нашої держави у НАТО. Із приходом російського агресора наша потреба у союзнику тільки зросла.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

«Найнижча підтримка суспільства курсу в членство НАТО становила 19 відсотків. Агресія Путіна фактично збільшила кількість прихильників втричі. Відтак, слід зауважити, що він допоміг визначитись суспільству з пріоритетами», – коментує гість програми.

Він наголошує на тому, що у 2014 році новообрана влада не була готова до такого серйозного кроку, як вступ у НАТО.

«Нагадаю, ідея референдуму була висунута 2014 року, але Президент відхилив цю пропозицію. Причин було безліч. На мою думку, основна стосувалась того, що Порошенко та його уряд не були готовими думати над цим важливим питанням. Яценюк мені пояснив, що це не стоїть на порядку денному», – пригадує колишній міністр закордонних справ.

Зараз влада старається відновити курс на НАТО, проте для цього нам треба прописати нове законодавство, упевнений Борис Тарасюк.

«Чому Президент раптом задумався над курсом в бік НАТО? Тому що під час війни усвідомив потребу у союзниках. Підкреслю: їх здобувають і через зміну в законодавстві, де має бути чітко вказано, до чого ми прагнемо. Добре, що врешті-решт Порошенко «догнав» ситуацію. У червні цього року був ухвалений законопроект, який покращив редакцію президентського закону з грудня 2014. Насправді ця правка зробила його відповідним до документа, який підписувався ще у далекому 2003 році. Тому мені дивно чути, що ВР зробила якийсь прорив, адже вона лише повторила те, що сталось понад десяток років тому», – додає Борис Тарасюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 01:05:11