Новини » Економіка 28 жовтня, 2017, 9:53
Україна – третя у списку країн з найбільшою «тіньовою» економікою. Річний обсяг – 1,1 трлн

У 2016 р. в Україні обсяг економіки, з якої не сплачуються податки, тобто «тіньовий», становив 1,1 трлн грн, за даними дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА). І це при тому, що ВВП в тому ж році становив 2,38 трлн грн, а дохідна частина держбюджету – 595 млрд грн.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Следзь. Автор відзначає, що за даними АССА Україна до 2016 р. зайняла третє місце (45,16%) у списку країн з найбільшою тіньовою економікою. Нас обігнали тільки Нігерія з показником 48,37% і Азербайджан (67,04%).

«Які за таких умов можуть бути іноземні інвестиції! Тут би своїх легальних підприємців не розгубити», – іронізує Следзь.

«Вирішуючи проблему детінізації, Мінфін спільно з громадськістю, експертами, за підтримки бізнесу та депутатського корпусу в 2017 р. напрацював низку проектів, які пролили світло на «тінь», розкрили її першопричини і намітили напрями боротьби з нею. Робочі групи, круглі столи під прицілом небайдужих ЗМІ, форуми, експертні розробки, плани дій і навіть ряд зареєстрованих законопроектів... Все це було. Немає лише конкретного результату цієї роботи, втіленого в реальність. Більш того, немає навіть чіткого уявлення, коли саме чекати результату», – пише автор.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 11:53 :12