Новини » Світ 28 жовтня, 2017, 6:10
У Сонячну систему, можливо, увійшов об’єкт з міжзоряного простору

Невеликий, нещодавно відкритий астероїд або комета, увійшов в Сонячну систему з міжзоряного простору.

Про це пише Daleki-Zori.com.ua.

A/2017 U1

Якщо це так, то цей об’єкт стане першим об’єктом з міжзоряного простору, який коли-небудь спостерігався астрономами. Цей незвичайний об’єкт, який отримав ім’я А/2017 U1, завдовшки менше 400 метрів в діаметрі і рухається з незвично високою швидкістю.

Астрономи всього світу готуються направити телескопи на цей об’єкт. Після того, як дані спостережень по цьому об’єкту будуть отримані і проаналізовані, астрономи зможуть дізнатися більше про його походження і, можливо, склад його речовини.

Об’єкт A/2017 U1 був відкритий 19 жовтня за допомогою телескопа Pan-STARRS 1 Гавайського університету. Роб Вирік (Rob Weryk) з Інституту астрономії Гавайського університету вперше виявив цей об’єкт і повідомиа про нього в Центр малих планет. До теперішнього часу вчені з Лабораторії реактивного руху НАСА, США, вивчили траєкторію цього об’єкта і навіть розрахували напрямок його руху на найближче майбутнє.

Об’єкт A/2017 U1 рухався з напряму сузір’я Ліри, переміщаючись крізь міжзоряний простір зі швидкістю 25,5 кілометра в секунду. Цей об’єкт наблизився до Сонячної системи «зверху» майже під прямим кутом до площини екліптики.

2 вересня об’єкт A/2017 U1 пройшов через площину екліптики, перебуваючи всередині орбіти Меркурія, а потім досяг точки максимального зближення з Сонцем 9 вересня. Під дією сонячної гравітації об’єкт відхилився від початкового напрямку і пройшов «під» площиною екліптики поруч з орбітою Землі 14 жовтня, зблизившись з нашою планетою до відстані приблизно 24 мільйони кілометрів (приблизно 60 відстаней Земля-Місяць).

В даний час цей об’єкт знову піднявся вгору над площиною планет і, рухаючись зі швидкістю 44 кілометри на секунду по відношенню до Сонця, попрямував в сторону сузір’я Пегас.

Читайте також: З’явилося відео, як дивний об’єкт кружляє біля Сонця

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 21:01 :04