Новини » Політика 27 жовтня, 2017, 3:43
Єльченко закликав ООН відреагувати на ігнорування Росією вимог Міжнародного суду

ООН має відреагувати на невиконання РФ рішень Міжнародного суду щодо ситуації з правами національних меншин в окупованому Криму та знайти спосіб примусити агресора слідувати цим рішенням й міжнародним зобов’язанням.

На цьому наголосив у четвер під час засідання ГА ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, – повідомляє Укрінформ.

«Невиконання рішень Міжнародного суду визнається як міжнародно-протиправне діяння та порушення зобов’язань за договором, а також обов’язків, встановлених міжнародним правом. Ми вважаємо, що випадки невиконання рішень Міжнародного суду повинні бути ретельно вивчені системою ООН, щоб зрештою знайти спосіб примусити держави добросовісно виконувати ці рішення», – заявив представник України.

При цьому, він звернув увагу, що міжнародна Конференція в Сан-Франциско обговорювала можливість визнання «актом агресії» відмову від виконання країнами рішень Міжнародного суду ООН.

Він нагадав, що Україна розпочала провадження проти Росії в Міжнародному судді щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 19 квітня Суд видав розпорядження, визначивши тимчасові заходи в цій справі.

У цьому переліку, зокрема, йшлося про необхідність припинити обмеження для кримськотатарської спільноти щодо їхніх представницьких інститутів, у тому числі Меджліса, а також забезпечити право громадянам України вивчати українську мову. Крім того, суд наказав утримуватися від будь-яких дій, що можуть загострити судовий спір або ускладнити його рішення.

У цьому зв’язку український дипломат нагадав висновки останньої доповіді ООН по Криму, у якій констатується погіршення ситуації з правами людини на півострові.

«Як ми бачимо, через шість місяців Російська Федерація досі ігнорує свій обов’язок виконувати всі елементи розпорядження Суду», – підсумував український представник.

Враховуючи такий розвиток подій, українська сторона вже подала на розгляд Третього комітету ГА ООН оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна» на основі прийнятій минулого року в ООН резолюції, повідомив посол.

«Україна буде вдячною за будь-яку цінну підтримки та співавторство проекту з боку іноземних делегацій», – зауважив постійний представник України при ООН.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 08:23 :28