п'ятниця, 27 жовтня, 2017, 13:08 Львів
У Дрогобичі готуються до запровадження медичної реформи

У Дрогобичі в Ратуші відбулася нарада з керівниками медичних установ міст Дрогобича та Стебника, під час якої обговорили питання функціонування медицини Дрогобича та Стебника у межах новоприйнятого законодавства про медичну реформу.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба зазначив, що в межах реформи медицина первинної ланки є безкоштовною і на кожного пацієнта з державного бюджету буде виділено 370 грн, а на дітей та людей похилого віку – вдвічі більше. Також посадовець додав, що кожен пацієнт шляхом укладання декларації повинен бути закріпленим за конкретним сімейним лікарем, якого зможе обирати самостійно, не прив’язуючись до місця реєстрації чи навіть проживання. Кожен житель нашого міста має право обрати сімейного лікаря, який практикується у Дрогобичі.

Володимир Чуба підкреслив, що лише за скеруванням сімейного лікаря з поліклініки пацієнт зможе проходити лікування у стаціонарі медичного закладу.

Стоматологічні послуги, згідно з законодавством, не є включеними до первинної медичної допомоги, відтак стануть платними для пацієнтів. Тому заступник міського голови Василь Качмар доручив начальнику відділу охорони здоров’я спільно з керівником Дрогобицької стоматологічної поліклініки розробити концепцію переходу стоматологічної поліклініки до роботи на госпрозрахункових засадах.

Також під час наради обговорено питання енергозбереження та енергоефективності у медичних закладах. Володимир Чуба зазначив, що для зменшення витрат на енергоносії було та планується проведення низки ротацій медустанов: з приміщення медичної бібліотеки всю бібліотечну базу перемістять на базу міської бібліотеки №1 на вулиці Самбірській; поліклініку ДМЛ №5 (шкірно-венерологічний диспансер) перемістять в окреме приміщення Дрогобицького пологового будинку; стаціонар ДМЛ №5 (шкірно-венерологічний диспансер) переміщено на базу інфекційного відділення Стебницької міської лікарні; вивільнено приміщення дитячої поліклініки на вулиці Івана Франка, а медичний персонал переведено на базу Дрогобицької міської поліклініки. у першому кварталі наступного року планується переміщення дитячого інфекційного відділення на базу дитячої лікарні.

Заступник міського голови запропонував вивчити досвід міста Червоноград щодо впровадження системи тендерних пропозицій у сфері харчування пацієнтів у стаціонарі медичних закладів Дрогобича. З цією метою делегація у складі заступника міського голови Василя Качмара, начальника відділу охорони здоров’я Володимира Чуби та керівників медичних установ наприкінці наступного тижня вирушить до Червонограда.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 05:22 :53