Новини » Світ 26 жовтня, 2017, 9:35
Україна передала до ЄСПЛ докази у справі російської агресії на Донбасі
Європейський суд з прав людини. Фото: ZIK/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Європейський суд з прав людини. Фото: ZIK/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Україна у рамках справи проти Росії подала до Європейського суду з прав людини свою юридичну позицію у зв’язку з подіями на Донбасі в 2014 році.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі телеканалу News One.

«Друга справа стосується Донбасу, подій 2014 року. Я вперше це озвучую, але кілька днів тому у другій справі ми подали велику юридичну позицію, це було зобов’язання країни як заявника, з понад сотнею свідчень свідків, з великою кількістю документів. Тим самим, ми закрили свою юридичну частину за нашою заявою в зв’язку з подіями на Донбасі в 2014 році. У Росії практично немає вагомих аргументів і фактів, щоб цю інформацію спростувати», – заявив Петренко.

Він нагадав, що у першій справі «Україна проти Росії», щодо захоплення Криму, українська сторона подала і ЄСПЛ прийняв юридичну позицію зы свідченнями 50 свідків і великої кількості документів і відеоматеріалів.

«Зараз ми очікуємо від суду процесуальний графік, коли буду слухання, коли буде допит свідків, коли буде рішення», – зазначив він.

Нагадаємо, першу скаргу до ЄСПЛ Україна подала 13 березня 2015 року, вона стосується захоплення Росією Кримського півострову і подій, які відбулися пізніше на сході України. Скарга стосується численних порушень прав людини.

Серед претензій до Росії – застосування РФ примусового громадянства у Криму.

Україна подала вже п’ять скарг до ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також з відповідальності Росії за події на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:18 :47