Новини » Політика

Гриневич: Ми врахуємо висновки Венеціанської комісії. Але є межа, якою не поступимось

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: ZIK

31 жовтня – 1 листопада експерти Венеціанської комісії працюватимуть в Україні і спілкуватимуться з представниками різних нацменшин для підготовки рішення стосовно нового закону «Про освіту».

Про це сьогодні, 26 жовтня, заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у Львові під час зустрічі з представниками шкіл з польською мовою навчання та представниками польської меншини, передає кореспондент ІА ZIK.

Гриневич зазначила, що українська сторона відкрита для обговорення і буде враховувати висновки Венеціанської комісії.

«Єдина межа, якою ми не поступимось, – це ідея, щоб ми могли в школі для нацменшин навчити дітей державної мови», – заявила глава Міносвіти.

Також вона додала, що зараз навколо цього питання багато політичних спекуляцій і що Україна в цій інформаційній війні програє. «Тому нам потрібно проводити роз’яснення і донести представникам нацменшин і міжнародним партнерам нашу позицію», – зазначила Гриневич.

Нагадаємо, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні у Львові також заявила, що із запровадженням мовних норм нового закону «Про освіту» для польських шкіл у в Україні нічого не зміниться.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада 255-ма голосами ухвалила закон «Про освіту», що, зокрема, запроваджує 12-річне навчання в школі і передбачає три його рівні: початковий (4 роки), базовий середній (5 років) і профільний середній (3 роки). Також документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні, який начебто порушує права нацменшин. Міністерства закордонних справ цих країн вступили з критикою мовних положень прийнятого Верховною Радою України закону «Про освіту».

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич з приводу заяв угорського уряду про блокування зближення України з ЄС через новий закон про освіту пояснювала, що закон не виключає вивчення угорської мови.

25 вересня Президент Петро Порошенко підписав ухвалений парламентом закон «Про освіту».

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів. Резолюція ПАРЄ доволі жорстко засудила те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Асамблея також звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

24 жовтня Польща та Україна підписали декларацію, яка гарантує польській національній меншині в Україні та українській національній меншині в Польщі право навчання рідною мовою.

Loading...